«Верес» Юрія Вірта на стадіоні СКІФ здобув десяту перемогу поспіль у Першій лізі (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, упродовж двох попередніх днів, 16-го і 17-го квітня, було зіграно матчі 22-го туру.

До матчу 22-го туру Першої ліги, що відбувся на полі стадіону СКІФ нашого Університету, «Верес» та «Нива» підійшли у різному настрої: «Верес» – мав дев’ять поспіль перемог у чемпіонаті, а «Нива» – шість поспіль поразок. У турнірній таблиці суперників розділяли 27 очок. Втім, не по-квітневому холодна погода, в’язке мокре поле і дощ – обіцяли знівелювати цю різницю.

«Верес» знову зробив ставку на швидкий гол. Вже на першій хвилині гри голкіпер «Ниви» Максим Механів вступив у гру і перевів удар Михайла Шестакова на кутовий. Подача від кута поля завершилася хитрим ударом Дмитра Нємчанінова – повз ворота. Відкрити рахунок у матчі рівнянам вдалося за двадцять хвилин. Гості заробили право на штрафний удар, метрів за двадцять від воріт тернополян. Стандарт класно виконав Сергій Панасенко: точно в кут і без шансів для голкіпера номінальних господарів – 0:1.

Після перерви тернополяни вийшли вже зовсім в іншому настрої. Вже в першій же атаці господарів кіпер «Вересу» Богдан Когут був змушений рятувати команду, у стрибку парирувавши удар когось із суперників. «Верес» відповів: Максим Механів встиг перервати подачу Геннадія Пасіча, першим на добиванні був Ігор Солдат, але м’яч після його пострілу застряг у ногах футболістів тернопільської команди.

Футбол на зустрічних курсах продовжився. Когут взяв удар Кисленка. А рівняни у відповідь заробили пенальті. Ігор Солдат віддав передачу за спину на хід Микиті Полюляху і проти того необережно зіграв Скакун. До точки підійшов Михайло Сергійчук, але його удар парирував Максим Механів.

Незабитий пенальті не найкращим чином вплинув на психологію рівнян. Натомість, погнав вперед «Ниву». Демчук влучив у стійку воріт «Вереса» після передачі Гатали. А ще за хвилину рівнян врятував Микита Полюлях, вибивши м’яча практично з лінії власних воріт. «Нива» тиснула до самого фінального свистка, але «Верес» вистояв. Рівняни здобули свою десяту поспіль перемогу в чемпіонаті.

Важливе очко у звітному турі взяло «Прикарпаття» Руслана Мостового, яке зіграло внічию – 1:1. Причому франківські «орли» у гостьовій грі з «ВПК-Агро» здобули один заліковий бал у меншості (арбітр вилучив Кохмана на 73-й хвилині), але не змогли взяти реванш за поразку в першому колі з рахунком 0:1.

У Волочиську відбувся поєдинок двох кризових станом на нині команд. «Агробізнес» Олександра Чижевського не виграв жодного з останніх чотирьох матчів, а «Гірник-Спорт» – жодного з останніх п’яти. Тому годі було вимагати у цій грі яскравого футболу.

Команди й не пішли «проти» себе. Все було доволі блідо, якщо не сказати – сіро. Удар Миколи Когута на 6-й хвилині запам’ятався, але якось язик не повертається називати його супер-гострим. Супер-гострими були лише удари з одинадцятиметрової позначки.

Ще б пак: у цьому матчі забивали лише з пенальті. Спершу помилився гравець гостей Велєв, дозволивши Семенцю вискочити з-за спини та не знайшовши кращого рішення, ніж фол у штрафному майданчику. Черненко реалізував шанс та вивів господарів вперед – 1:0. А відігрався «Гірник-Спорт» за десять хвилин завдяки сміливості Вентури. Легіонер сміливо пішов в обіграш на двох опонентів і наткнувся на фол Юхимовича у штрафній площі. Тепер уже з пенальті влучно пробив Романов – 2:2.

На початку другого тайму цей же футболіст мав момент (удар вище воріт), але загалом гра проходила в тому ж ключі – без надвисоких швидкостей. «Агробізнес» міг забити зусиллями Слотюка, але, звісно, цього замало. Зручний шанс змарнував Юхимович – забракло точності. А ще раніше Черненко програв свою дуель в ближньому бою з голкіпером гостей Жмурком. У стараннях «Агробізнесові» не відмовиш, але майстерності забити вдруге не вистачило. Тому нічия. Логічний результат. Команди розпочинали цей матч з серіями без перемог за спиною – продовжили їх й далі.

Закривав 22-й тур поєдинок у Харкові двох претендентів на підвищення у класі – місцевий «Металіст 1925» приймав луцьку «Волинь». Рахунок відкрив у першому таймі атакувальний хавбек слобожанців Олег Голодюк, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у ЛДУФК. Однак у середині другої 45-хвилинки «хрестоносці» зуміли відновити рівновагу.

Рахунок 1:1 не змінився до фінального свистка. Нічия зберегла статус-кво між командами, а харків’янам фактичне місце в трійці кращих команд Першої ліги. Але за втраченими очками й надалі «Волинь» випереджає прямого конкурента на два бали, тепер ще й маючи перевагу у вигляді гостьового гола в очних зустрічах...