«Верес» Юрія Вірта піднявся на сьому позицію чемпіонату УПЛ

Упродовж чотирьох попередніх днів, із 19-го по 22-е листопада, було зіграно поєдинки 15-го, заключного туру першого кола ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У першому матч 15-го туру одеський «Чорноморець» приймав «Динамо» в Києві на стадіоні імені Валерія Лобановського за домовленістю між клубами. Згідно з іншою домовленістю, одесити отримали можливість задіяти в матчі гравців, які орендовані саме в київського клубу, але це не допомогло їм здобути позитивний результат. Хоча саме один із них, Ісаєнко, відзначився голом у ворота Бущана. Різниця в класі суперників була відчутною та втілилася в шість голів номінальних гостей. Завдяки цій перемозі «біло-сині» випередили «Шахтар» у турнірній таблиці, але тільки за додатковими показниками, бо набраних очок у команд порівну. Адже у суботу «Шахтар» на останніх хвилинах матчу зумів дотиснути «Рух».

Італійський коуч «гірників» Роберто де Дзербі тримав у голові майбутній виїзд до Мілана на поєдинок Ліги чемпіонів з «Інтером», який відбудеться вже завтра, 24-го листопада, тож вдався до ротації. Зокрема, на лаві для запасних залишився Степаненко, взагалі не потрапили до заявки Корнієнко, Судаков, Марлон та Алан Патрік. Із трибуни за діями партнерів спостерігав Мораєс, який усе ще не відновився після важкої травми.

«Руху» вдавалося надійно оборонятися протягом майже всього матчу. Наприкінці зустрічі запалали пристрасті, навіть був вилучений Роберто де Дзербі, однак «Шахтарю» вдалося таки вирвати три очки. Спершу Маркос Антоніо завдав влучного удару з-за меж штрафного, а дуже скоро він же асистував Тете. 2:0 – п’ята поспіль перемога для донеччан у чемпіонаті.

Сенсацією у суботу завершився поєдинок у Львові, де однойменна команда перервала шестиматчеву переможну серію «Зорі» й здобула три очка. Підопічні Віктора Скрипника, якому напередодні цього поєдинку виповнилося 52 роки, пропустили вже на 1-й хвилині, коли Шина розстріляв Мацапуру з кількох метрів. У першому таймі «Львів» подвоїв перевагу – Цвек зрізав м’яч у власні ворота. Луганці відіграли один гол на 64-й хвилині завдяки класному дальньому удару Луньова, але вирвати хоча б нічию не зуміли і, як наслідок, опустилися в турнірній таблиці на два рядки і тепер займають п’яте місце.

Осічкою «Зорі» скористався «Дніпро-1», який піднявся на четверту сходинку після домашньої перемоги над «Олександрією», причому «Ворсклі», яка йде третьою, підопічні Ігоря Йовічевіча поступаються лише за додатковими показниками. Господарі пропустили від Бабогла після кутового, після чого за справу взявся Довбик. Форвард збірної України реалізував пенальті, а також переграв Білика після класної передачі Піхальонка з глибини поля. Із 10-ма голами в активі Артем очолив гонку бомбардирів.

Ще в першому таймі дніпряни забили втретє – після кутового ударом головою відзначився Логінов. У другій половині зустрічі господарі грамотно втримали перевагу й мали нагоди зробити рахунок розгромним, але в підсумку перемога «Дніпра-1» у два забиті м’ячі – 3:1.

За підсумками недільних поєдинків полтавська «Ворскла» на власному полі розгромила «Маріуполь», який займає останню сходинку в таблиці. Ще в першому таймі «дублем» вистрілив Тілль – завдав потужного удару з меж штрафного та скористався помилкою голкіпера. Тепер у доробку люксембуржця вісім м’ячів у нинішній першості.

У другому таймі вилучення Петермана за фол останньої надії залишило гостей у меншості, що, утім, не завадило Топалову скоротити відставання в рахунку. Проте до кінця зустрічі «Ворскла» забила ще тричі й виграла з рахунком 5:1. Нестримний Тілль асистував Пешичу й Тамму, а Степанюк реалізував штрафний.

Цікавою виявилася битва аутсайдерів, за підсумками якої «Минай» та «Інгулець» не зуміли перервати свої безвиграшні серії. На двох команди забили чотири м’ячі та розійшлися миром – 2:2. Відзначимо дебютний гол екс-форварда збірної України Селезньова за «Минай», який став для нього 117-м у чемпіонатах України та дозволив наблизитися до бомбардирського рекорду.

У заключному поєдинку неділі «Колос» перервав серію із чотирьох поразок у першості, здобувши три очки в Чернігові. Єдиний м’яч після виходу на заміну забив Сітчінава, відкривши лік своїм голам за ковалівську команду. При цьому більшу частину матчу ігровою перевагою володіла «Десна», однак вилучення Селіна істотно вплинуло на ситуацію.

У заключному поєдинку 15-го туру в Луцьку, на полі стадіону «Авангард» зустрічалися новачки вищого дивізіону та сусіди по таблиці – рівненський «Верес» і харківський «Металіст 1925». В очній дуелі сильнішими виявилися підопічні Юрія Вірта. Наприкінці першого тайму Геннадій Пасіч зіграв на добиванні після удару Дахновського та вивів «Верес» уперед, а у другій половині зустрічі перевагу господарів після кутового закріпив Солдат – 2:0. Перемога дозволила рівнянам підійнятися на сьому позицію в турнірній таблиці.