Вероніка Любінець – чемпіонка баскетбольної Суперліги. Христина Філевич – срібний призер

Баскетболістки команди «Прометей» з міста Кам’янське здобули золоті медалі чемпіонату України серед клубів жіночої Суперліги сезону-2020/2021. Вагомий внесок у тріумф «червоних» зробила магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Вероніка Любінець.

Посівши перше місце у регулярній першості, «Прометей», для якого сезон-2020/2021 був дебютний в елітному дивізіоні українського жіночого баскетболу, не менш впевнено дістався й до фіналу плей-оф. Цікаво, що у «золотій» серії до трьох перемог на підопічних Вікторії Большакової чекало принципове протистояння проти тепер уже екс-чемпіонок Суперліги баскетболісток столичного БК «Київ-Баскет», одним з лідерів якого є випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Христина Філевич.

Як переможець регулярного сезону, «Прометей» перші два поєдинки фінальної серії проводив на домашньому паркеті у Кам’янському. У першій грі команда господарок не мала жодних проблем, здобувши перемогу з перевагою у 26 ігрових очок – 105:79 (25:15, 41:21, 22:14, 17:29). Напевне, могло бути й більше, але гравчині «Прометею» у заключній чверті відверто скинули оберти і тим самим дозволили гостям скоротити відставання в рахунку.

Зовсім за іншим сценарієм розвивалися події у другому матчі. Перший період був за киянками – 26:18. Однак до великої перерви команда Вікторії Большакової не лише відновила статус-кво, а й вийшла вперед з перевагою у шість пунктів – 40:34. У другій половині зустрічі, господарки паркету збільшували відрив в третій і четвертій десятихвилинках кожен раз на два очки і в підсумку здобули другу перемогу – 84:74 (18:26, 22:8, 25:23, 19:17). Зазначимо, що в цій грі Христина Філевич набрала 31 очко, але уникнути поразки «Київ-Баскету» це не допомогло.

У третій зустрічі, яка проходила в київському палаці спорту «Венето», поєдинок також вийшов досить напруженим. За півтори хвилини стартової чверті відзначався лише «Прометей». Кам’янчанки набрали вісім очок і на це господаркам довелося реагувати тайм-аутом. Пауза їм допомогла – починаючи з цього моменту і до завершення матчу гра була рівною.

Вперед «Київ-Баскет» вели лідерки команди Христина Філевич, Міріам Уро-Нілє та Дарія Завідна. Цікаво, що кожна пішла на велику перерву з 11-ма очками в активі. Загалом, різниця у рахунку перед другою половиною складала шість балів (50:44), які «Прометей» набрав завдяки ривку на старті матчу.

В третій десятихвилинці «Київ-Баскет» вирішив скорочувати відставання пострілами з дальньої відстані. Баскетболістки столиці зробили 11 триочкових кидків, з яких лише чотири потрапили в ціль. «Прометей» відповідав надійніше – шість влучань з «фарби», і шість очок з лінії штрафних. Це дозволило кам’янчанкам збільшити перевагу до восьми балів – 68:60.

В заключній частині п’ятий фол отримала Христина Філевич і достроково залишила паркет. Але і без своєї лідерки «Київ-Баскет» не здавався.Столичні дівчата суттєво програли підбирання – 27 проти 45, але командно діяли краще – 24 передачі проти 17. Реалізація також була на боці тепер вже екс-чемпіонок – 29 влучних кидків (12 триочкових) проти 30 (шість триочкових). Проте, підвела їх саме дисципліна. Киянки багато порушували і «Прометей» 20 балів набрав з лінії штрафних, тоді як самі господарки – п’ять.

Тож, перемога «Прометея» у матчі – рахунком 86:75 (28:22, 22:22,18:16,18:15), дозволила команді з Кам’янського виграти і в серії – 3-0. Таким чином команда Вікторії Большакової – новий чемпіон України серед жінок.