Вероніка Любінець у складі збірної України з баскетболу 3х3 готується до кваліфікації Євро-2022

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 в Італії, у межах підготовки до відбірного турніру на чемпіонат Європи 2022 року, проводить навчально-тренувальний збір. До баталій континентального форуму у складі «синьо-жовтих» готується й Вероніка Любінець – випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 під орудою Володимира Холопова розпочала підготовку до кваліфікаційного турніру чемпіонату Європи-2022, який 9–10 червня відбудеться у столиці Ізраїлю Тель-Авіві. Свій перший навчально-тренувальний збір «синьо-жовті» проводять в Італії, у місті Розето-дельї-Абруцці, що знаходиться неподалік Пескари, на березі Адріатичного моря. Збір розпочався 25-го квітня і триватиме до 13-го травня. Спонсором перебування українок в Італії виступила тамтешня компанія Errea, із якою Федерація баскетболу України (ФБУ) давно співпрацює.

«Хочу подякувати Італійській федерації баскетболу, Національному олімпійському комітету, місту Розето-дельї-Абруцці, моєму агенту Марко Флоріо та всім людям, які працювали, щоб наша збірна змогла розпочати підготовку до кваліфікації Євро. Нас чудово прийняли в цьому гарному та гостинному італійському місті. Як ми любимо повторювати, у біді ми пізнаємо друзів», – сказав головний тренер українок Володимир Холопов.

На зборі в Італії присутні шість гравчинь. Окрім Вероніки Любінець, яка на клубному рівні виступає у складі румунського клубу «Таргу», це Дар’я Дубнюк, Наталія Цюбик, Анжеліка Ляшко (усі троє – БК «Київ-Баскет»), Єлизавета Мітіна («Будівельник» Київ) та Ганна Сугак («Інтерхім» Одеса).

Втім, за словами Володимира Холопова, цілком ймовірними є зміни у складі нашої збірної команди. У списку кандидатів, окрім вище названих баскетболісток, також Міріам Уро-Ніле («Ньон», Швейцарія), Вероніка Космач (БК «Франківськ»), Тетяна Юркевічус («Анталія 07», Туреччина), Ульяна Дацько (БК «Даугавпілс», Латвія) та ще одна випускниця нашого Університету Христина Філевич (БК «Франківськ»).

Зазначимо, що увесь план підготовки збірної України розписано і майже все вже підтверджено. Зокрема, після збору в Італії команда Володимира Холопова готуватиметься в Литві, а потім перебереться до Німеччини. Додамо, що наші дівчата впродовж підготовки до кваліфікації Євро-2022 не тільки тренуватимуться, а й зіграють у різних міжнародних турнірах. Також українки перетинатимутьсяз різними збірними в ході тренувальних занять. Наприклад, з національними командами Литви та Німеччини «синьо-жовті» працюватимуть паралельно під час тренувальних зборів у цих країнах.

Останній збір українок пройде безпосередньо в Ізраїлі, куди наші дівчата прибудуть завчасно і де 9–10 червня в Тель-Авіві пройде кваліфікація на чемпіонат Європи-2022.

Нагадаємо, на останньому чемпіонаті Європи 3х3, який відбувся у столиці Франції Парижі, жіноча збірна Україна зуміла пробитися до 1/4 фіналу. Хочеться вірити, що й на Євро-2022 підопічні Володимира Холопова покажуть результат як мінімум аналогічний. Втім, уся Україна буде чекати повернення наших баскетболісток додому з медалями континентального форуму.