Вероніка Марченко зупинилася за крок від «бронзи» Євро-2022 зі стрільби з лука

У німецькому Мюнхені завершився чемпіонат Європи-2022 зі стрільби з лука. Участь у континентальному форумі в складі національної збірної України брали й троє випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Вероніка Марченко і Соломія Гнип виступали у змаганнях з класичного луку серед жінок, а Сергій Атаманенко – у турнірі з блочного луку серед чоловіків.

На превеликий жаль мусимо констатувати, що за підсумками Євро-2022 збірна України залишилася без нагород. А найближче до медального п’єдесталу були львів’янка Вероніка Марченко і сумчанин Олексій Гунбін (на фото вище). В останній день змагань наш дует боровся за бронзову медаль у міксті (олімпійський лук). «Синьо-жовтим» робінгудам протистояли італійці Тетяна Андреолі та Мауро Несполі. Поєдинок українці розпочали чудово – виграли перший сет і повели в рахунку 2:0, однак надалі влучніше стріляли італійці. У підсумку 6:2 на користь апеннінців.

Додамо, що в 1/8 фіналу та у чвертьфіналі Вероніка Марченко і Олексій Гунбін перемогли дуети зі Словаччини та Іспанії відповідно, але у півфіналі поступилися представникам Нідерландів.

У командному турнірі наша жіноча збірна у складі Вероніки Марченко, Соломії Гнип та Анастасії Павлової з Нової Каховки виступила відверто провально. Вже у першому матчі, в 1/8 фіналу українки, що називається, без шансів поступилися словенкам – 0:6.

Значно краще змагалася наша чоловіча команда. Cумчани Олексій Гунбін і Артем Овчінніков та Іван Кожокарь із Чернівців у 1/8 фіналу перемогли збірну Хорватії, однак у чвертьфіналі мінімально – з рахунком 4:5 – поступилися італійцям.

В особистій першості у кваліфікації Вероніка Марченко показала 15-й результат, а Соломія Гнип – 18-й. В 1/24 фіналу Марченко перемогла представницю Фінляндії, а Гнип – Азербайджану. У наступному раунді, 1/16 фіналу турнірна доля звела Вероніку та Соломію в очній дуелі. Виграла більш досвідчена Марченко – 6:2. Вдало Вероніка провела й матч 1/8 фіналу, де перемогла сильну британку Пені Хеалей, але у чвертьфіналі поступилася австрійці Елізабет Страка. У підсумку Вероніка Марченко посіла п’яте місце – найкращий результат серед українців. Соломія Гнип в підсумковому протоколі на 17-й позиції.

Додамо, що вихід у чвертьфінал в особистих змаганнях Євро-2022 дозволив Вероніці Марченко (на фото нижче) здобути наразі єдину для українських лучниць ліцензію на ІІІ Європейські Ігри-2023, які відбудуться наступного літа в польському Кракові.

За підсумками кваліфікації особистих змагань серед чоловіків у стрільбі з блочного луку Сергій Атаманенко показав 63-й результат. На стадії 1/48 фіналу випускник ЛДУФК імені Івана Боберського поступився трьома очками шведу Стефану Гансону – 142:145 і посів 57-е місце.

Змагався Сергій Атаманенко разом з киянкою Ксенією Шкляр і в турнірі у міксті. Український дует в 1/12 фіналу переміг суперників з Іспанії, однак уже в наступному раунді, в 1/8 фіналу, поступився робінгудам із Туреччини.