Веслувальники Віталій Вергелес і Анастасія Горлова – переможці регати у Мілані

Минулими вихідними в італійському Мілані відбулася традиційна міжнародна регата з веслування на байдарках і каное – Dell’International Race di canoa sprint di Milano – 2022. У складі української команди успішно на звітних змаганнях виступили Віталій Вергелес та Анастасія Горлова – випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Престижні нагороди Dell’International Race di canoa sprint di Milano – 2022 розігрувалися упродовж двох днів і кожен з них був успішним для веслувальників нашого Університету.

У перший день змагань, в суботу, 30-го квітня, львів’янин Віталій Вергелес (на фото нижче – справа), який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, успішно завершивши навчання на факультеті післядипломної та заочної освіти (декан – професор Олег Сидорко) та Андрій Рибачок з Ковеля Волинської області двічі підіймалися на найвищу сходинку медального подіуму. Українському дуету не було рівних у фінальних заїздах каное-двійок на дистанціях 200 та 1000 метрів.

А в неділю, 1-го травня, Віталій Вергелес та Андрій Рибачок стали другими в олімпійській дисципліні – заїздах каное-двійок на дистанції 500 метрів. Наші веслувальники поступилися лише чемпіонам світу минулого року Данієлє Сантіні та Ніколаю Краціуну (Італія).

Натомість випускниця кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) нашого Університету Анастасія Горлова та Людмила Кукліновська із Горішніх Плавнів Полтавської області у перший день фінальних заїздів Dell’International Race di canoa sprint di Milano – 2022 посіли друге місце у жіночому фіналі байдарок-двійок на спринтерській дистанції 200 метрів.

У неділю Анастасія та Людмила разом з ще однією представницею Полтавщини Діаною Танько і Наталею Докієнко з Київщини показали найкращий час у фінальних перегонах байдарок-четвірок на дистанції 500 метрів і тим самим український екіпаж (на фото нижче) здобув золоті медалі престижної регати.

Ось як прокоментувала у соцмережах після переможного фіналу виступ українок Анастасія Горлова: «Присутність збірної України на регаті у Мілані на запрошення італійської федерації є важливою ознакою солідарності для веслувального світу, який приєднується до широкої гуманітарної програми під керівництвом Міжнародної федерації каное, завдяки якій спортсменам гарантоване безпечне місце для перебування та тренувань і підготовки до змагань.

Сьогодні ми з дівчатами перемогли і це дало нам змогу нагадати усім глядачам веслування, що в Україні, в центрі Європи, йде війна. Гинуть діти, вагітні жінки, літні люди. Росія бомбить пологові будинки, лікарні, евакуаційні зелені коридори, шпиталі... Путін порушив усі моральні та військові закони! Війна має припинитись, та увесь світ має нам в цьому допомогти, бо Україна – це гребля, яка стримує російських солдат від Європи!

Ми безмежно вдячні італійцям за запрошення та такий теплий прийом нашої команди. Дівчата, що посіли призові місця, розказали нам, що підтримують Україну та навіть поселили в своїх домівках біженців. За лаштунками подіуму усі плакали та обіймались. Всі бажають щоб війна скінчилась якнайшвидше».

Додамо, що двічі – і в суботу, і в неділю – близьким до завоювання медалі Dell’International Race di canoa sprint di Milano – 2022 був ще один представник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Василь Смілка. У перший день фіналів він та його партнер по дуету Олександр Зайцев із Херсона в байдарці-двійці на дистанції 200 метрів фінішували четвертими. А напередодні у байдарці-четвірці на дистанції 500 метрів Василь разом з тим таки Олександром Зайцевим та дніпрянами Віталієм Бистревським і Валерієм Гарапом показали аналогічний результат – фінішували за крок до «бронзи».