Виклик від Андрія Демчука

У рамках 21-денного челенджу для викладачів гуртків і спортивних тренерів до Дня української писемності та мови ініціатива «Навчай українською» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra провела онлайн-зустріч «УКРАЇНСЬКА. Історії зірок».

Своїм досвідом переходу на українську та спілкування українською поділилися з учасниками челенджу відомі особистості:

• чемпіон Паралімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро, викладач кафедри стрільби та технічних видів спорту нашого Університету, Андрій Демчук,

• шеф-кухар, співвласник ресторану «100 років тому вперед» Євген Клопотенко,

• актор, сценарист, співзасновник студії Мамахохотала Женя Янович,

• телеведуча програми «Факти» на телеканалі ICTV Оксана Гутцайт,

• викладач української мови та літератури, переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков.

Андрій Демчук:

– Я до років 17 жив у бульбашці. Я не міг повірити, що десь не говорять українською. І коли почав більше займатися спортом, перші рази потрапив у Євпаторію, Крим – мені було некомфортно. Мені було дивно, що на мене дивилися зверхньо, коли я не переходив на російську мову, коли це від мене хотіли почути.

...Якщо зможемо зробити, щоб викладачі, вчителі почали говорити українською мовою, тоді вони будуть передавати любов до мови дітям. Для багатьох спортсменів тренер є авторитетом, до думки якого ти прислухаєшся.

Більше за посиланням...

Проєкт «Навчай українською» реалізовується за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Уповноваженого із захисту державної мови.

Через партнерство з ГО «Українська гуманітарна платформа» до цього проєкту долучився і колектив редакторів редакційно-видавничого відділу нашого Університету.