Віктор Дідух – срібний призер паралімпійського чемпіонату світу з настільного тенісу

В Іспанії, триває паралімпійський чемпіонат світу 2022 року з настільного тенісу. Напередодні, 8-го листопада, в третій день змагань, українська мікст пара у складі Марини Литовченко з Харківщини та випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, заслуженого майстра спорту України Віктора Дідуха здобула срібні медалі.

У фіналі турніру серед мікст пар класу XD14 наші параспортсмени в п’яти сетах поступилися дуже сильному дуету з Нідерландів у неймовірно видовищній та надзвичайно драматичній боротьбі. Марина Литовченко і Віктор Дідух після трьох сетів були попереду – 2:1. Однак у двох заключних партіях фортуна відверто відвернулася від них. Марина і Віктор двічі мінімально програли на більше-менше, тож в підсумку зазнали прикрої поразки з рахунком 2:3 (11:4, 7:11, 11:6, 11:13, 10:12).

Відзначимо, що на шляху до фіналу український дует дуже впевнено переміг у чвертьфіналі суперників з Німеччини (3:0), а у півфіналі в чотирьох сетах взяв гору над потужними тенісистами з Таїланду – 3:1.

«Кожна гра була напружена по-своєму, але ми боролися до кінця і за кожний м’яч. Трішки не вистачило нам в фіналі, але це не значить, що ми програли, адже для України ми здобули «срібло», а це свідчить про те, що ми нагадали усьому світу, що Україна має своїх спортсменів високого рівня та успіхи на світовій арені», – прокоментувала виступ нашого дуету Марина Литовченко.

«У таких непростий час дякуємо нашим Збройним Силам України та радіємо срібній медалі. До чемпіонату світу була дуже непроста підготовка, а суперники також неймовірно потужні. Попереду у мене індивідуальні змагання. Вони розпочнуться 10-го листопада», – додав Віктор Дідух.

Додамо, що в програмі чемпіонату світу-2022 для спортсменів-паралімпійців відбудуться також змагання в індивідуальному розряді. Планетарний форум в Іспанії триватиме до суботи, 12-го листопада.

Нагадаємо, Віктор Дідух – паралімпійський чемпіон Ріо-2016, дворазовий паралімпійський віцечемпіон Токіо-2020, заслужений майстер спорту України, директор ДЮСШ «Авангард» Красненської селищної ради Золочівського району Львівської області.