Віталій Радевич зіграє за студентську збірну України на чемпіонаті світу-2022 з футзалу

Із 18-го до 24-го липня в португальських містах Брага та Гімарайнш проходитимуть поєдинки 17-го за ліком чемпіонату світу-2022 з футзалу серед студентських команд. Гратиме на планетарному форумі й збірна України, одним з лідерів якої є Віталій Радевич – магістрант кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Загалом за медалі студентського чемпіонату світу-2022 боротимуться 12 студентських збірних. На попередньому груповому етапі їх розподілено на три групи – по чотири команди в кожній.

Збірна України потрапила до групи -В-, де її суперниками стануть команди Оману, Словаччини та Бразилії. У квартеті -А- виступлять студентські збірні Португалії, Аргентини, Ізраїлю та Нової Зеландії, у групі -С- гратимуть футзалісти Чехії, Польщі, Марокко та Саудівської Аравії.

По завершенні матчів у групах за їх підсумками до плей-оф (починаючи зі стадії чвертьфіналу) вийдуть вісім збірних – команди, які посядуть у групах перше і друге місця, а також дві кращі збірні з трьох, що фінішують у своїх квартетах третіми.

РОЗКЛАД МАТЧІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ НА ГРУПОВОМУ ЕТАПІ

18 липня
Україна – Словаччина

19 липня
Україна – Бразилія

20 липня
Оман – Україна

Нагадаємо, що студентський чемпіонат світу з футзалу проводиться раз на два роки, починаючи з 1984 року, коли прем’єрний турнір приймало бразильське місто Сан-Паулу. Щоправда другий чемпіонат відбувся лише за шість років – у 1990 році світовий форум відбувся в італійській Пармі. У 2020 році чемпіонат світу через коронавірус було скасовано.

В активі студентської збірної України три титули. «Синьо-жовті» тріумфували у 1998, 2004 і 2012 роках. У 2008 році українці в фіналі поступилися збірній Португалії і стали срібними призерами. У «синьо-жовтій» скарбничці й чотири «бронзи», здобуті у 1996, 2002, 2006 та 2018 роках. До останньої з них долучився й Віталій Радевич та ще один на той момент студент нашого Університету Мар’ян Пелех.

Додамо, що тоді в грі за третє місце на світовому студентському форумі, який приймав Казахстан, українці з рахунком 3:0 обіграли команду Португалії, а два голи (перший та другий у матчі) на свій рахунок записав саме Віталій Радевич.

За матеріалами сайту УАФ