Віталій Вергелес: «Склад четвірки дозволяв вірити, що буде золота медаль»

Відомий український каноїст Віталій Вергелес, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, повернувшись додому з чемпіонату світу з веслування в Данії, де, нагадаємо, здобув золоту медаль у складі «синьо-жовтої» каное-четвірки на дистанції 500 метрів, розповів про підготовку до планетарного форуму, основні здобутки в сезоні та те, що у 2021 році не вдалося. Також Віталій поділився своїми думками про талановиту львівську молодь.

– Віталію, вітаємо Вас з перемогою на чемпіонаті світу. На який результат розраховували, відправляючись на змагання в Данії?
– План, з яким їхали на світ – максимально добре виступити на своїх дистанціях. Першою була четвірка. Оскільки у нас є хороші традиції в цьому виді, на останніх чемпіонатах ми займали четверте та друге місце, то відчували та знали, що боротимемося за медалі. Вірили, що можемо перемогти. Склад четвірки дозволяв вірити, що буде золота медаль.

– Як і де відбувалася підготовка до цього чемпіонату світу? Чи задоволені умовами, у яких доводилося готуватися?
– Готувалися на Київщині, в Обухові. Там нас все задовольняло, та й готувалися вже не перший раз там. Усе відбувалося у звичному режимі. Думаю, що підготовка відбулася на хорошому рівні.

– Окрім 500 метрів у четвірці та двійці Ви також виступали у міксті-двійці на дистанції 200 метрів з Анастасією Четверіковою.
– Дистанція 500 метрів справді більш звична, ще й тому, що готували цю дистанцію і в двійці, і в четвірці. Двійка-мікст ще й відбулася в кінці змагань: для мене це була друга дистанція за день, а для Насті – уже третя. Тобто підходили не зі свіжими силами.

– Цей результат збірної (три «золота», одне «срібло» та одна «бронза») – це повторення найкращого результату кількісно та найкращий результат у медальному заліку. Чи може це бути підтвердженням того, що веслування в Україні розвивається та зараз переживає чи не найкращі часи у своїй історії?
– Веслування у нас точно розвивається. Навіть якщо дивитися як маркер на Олімпійські Ігри. І в Лондоні, і в Ріо, і в Токіо у нас завжди є щонайменше дві медалі у веслуванні на байдарках та каное. Плюс цей рік теж був достатньо затяжним. Чемпіонат світу зібрав, можливо, не всіх світових лідерів, але продемонстрував наш хороший рівень. Ми ніколи до того не здобували одразу три золотих медалі.

– Якщо говорити про веслування у Львові, місті яке Ви представляєте. Чи бачите тут розвиток та наявність молодого покоління, що в майбутньому теж боротиметься за найвищі місця?
– Розвиток є. На цей чемпіонат їздили лише я та Настя Горлова (випускниця ЛДУФК – ред.). Вона, до речі, теж достойно виступила, була п’ятою в байдарці-четвірці. Але є молодь та юніори. На молодіжному чемпіонаті світу перше місце в четвірці зайняв представник Львова Василь Смілка (студент ЛДУФК – ред.), призове місце в міксті на 500 метрів мала Валерія Терета (студентка ЛДУФК – ред.). У юніорів теж є призове місце: срібло в каное-четвірці на 500 метрів взяла Христина Осіпчук (студентка ЛДУФК – ред.). В загальному, вважаю, що молодь у Львові є. І молоде покоління, як і розвиток є. Зрозуміло, що завжди хочеться ще кращого – і умов, і забезпечення, і результатів.

– Якщо підбивати особисті підсумки року, що можете назвати головною перемогою, а що – річчю, яка не вдалася так, як того хотілося б?
– Те, що не вдалося – поїздка на Олімпійські Ігри в Токіо. Нам з напарником (Андрієм Рибачком – ред.), не вдалося відібратися в Токіо, програвши відбір в Україні. Також вважаю, що на чемпіонаті світу ми могли та мали у двійці на 500 метрів, тепер вже олімпійській дистанції, взяти медаль. Але заїхали на фініш п’ятими. Якщо брати четвірку, то там все зрозуміло – результат максимальний.

– Цей сезон завершено. Які головні старти та цілі на сезон наступний?
– Основна ціль – чемпіонат світу в Канаді та виступ в олімпійських видах.


За матеріалами kamp-sport.com 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ