Всеукраїнський шаховий фестиваль «Кубок трьох королів» об’єднав понад 100 учасників (Фото)

У Винниках на базі готельно-ресторанного комплексу «Гетьман» у четвер 26 серпня 2021 р. відбувся Всеукраїнський шаховий турнір «Кубок трьох королів», приурочений 30-й річниці відновлення української держави. Одним із співорганізаторів заходу був Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського. На змагання з’їхалась понад сотня учасників з різних куточків України. Організувала турнір громадська організація «Центр виховання національної еліти» за сприяння будівельної кампанії Z100, школи шахів «Три Королі», управління молоді і спорту ЛОДА.

Серед учасників було чимало знаних шахістів, зокрема майстри спорту України Олег Поліщук (смт. Старокостянтинів, Хмельницька обл.), Олег Терлецький (м. Львів); майстер ФІДЕ, переможець Kasparov Chess Foundation University Cup-2021 Володимир Медведик (м. Броди); міжнародний арбітр ФІДЕ, майстер спорту України Олександр Прохоров (м. Львів); гросмейстер України, бронзовий призер чемпіонату Європи 2015 року Вадим Разін (м. Хмельницький); міжнародний гросмейстер, чемпіон України 2017 і 2019 років Петро Голубка (с. Вигода, Івано-Франківська обл.). Також було запрошено тренера ФІДЕ Антона Ромашова, який у Львові чотири рази удостоювався нагороди «Кращий дитячий тренер».

У церемонії відкриття шахового фестивалю взяли участь заступник міського голови Винник Богдан Шустер, учасник бойових дій на сході України, ветеран війни, один з організаторів турніру Зіновій Станішевський, керівник відділу гуманітарної політики Винниківської міської ради Зоряна Корчовська та спеціаліст цього відділу Наталія Яцун. У перервах між змагальними турами виступали саксофоністи з міста Хмельницького – брати Олексій та Олександр Шварц, шо одразу стало родзинкою змагань.

Суддівство турніру здійснювали три випускники ЛДУФК імені Івана Боберського – Микола Гусак, Сергій Лардугін, Юрій Красногор, а також Тарас Цитуля та Роман Корман.

«Змагання відбувалися за швейцарською системою у 9 турів. В турнірі «С» перші кроки за шахівницями робили початківці. У турнірі «В» грали більш досвідчені спортсмени 4 і 3 розряду. В найсильнішому турнірі «А» змагалися шахісти 2 і 1 розрядів, 6 кандидатів в майстри спорту, 3 майстри спорту і 2 гросмейстери, – розповів головний суддя змагань Микола Гусак, – Перше місце здобув міжнародний гросмейстер Петро Голубка – 8 очок. Друге місце посів гросмейстер України Вадим Разін – 7,5 очок. Третє місце виборов майстер ФІДЕ Володимир Медведик – 6,5 очок».

«В сучасних шахах нема легких перемог. Кожна гра важлива і вирішальна. За цей місяць для мене це вже шостий турнір. Наприкінці вересня їхатиму на півфінал чемпіонату України, – зазначив міжнародний гросмейстер, переможець «Кубка трьох королів» Петро Голубка, – Сьогодні багато дітей-новачків змагалися вперше. Хотів би побажати їм не розчаровуватися після перших випадкових поразок, а найперше шукати причини в собі, покращувати результати. Тоді будуть перемоги. Все попереду!».

«Кожен суперник дуже сильний. Ніхто не здавався. Дуже добре, що є такі турніри. Раніше можна було спокійно кудись в Європу на змагання їздити, а тепер через карантин тривалий час не було нічого. Нині був добрий досвід, хороша конкуренція, і відповідно відбір найсильніших», – сказав гросмейстер України Вадим Разін.

Приємно, що в першій десятці переможців турніру «А», які отримали грошові винагороди, було шестеро студентів та випускників ЛДУФК. Зокрема, Петро Голубка – перше місце, Олег Терлецький – четверте місце, Олег Поліщук – шосте місце (випускники Університету), Володимир Медведик – третє місце (студент ІІ курсу факультету ФКіС), Василь Медведик – сьоме місце (студент І курсу факультету ФКіС), Віталій Дзюрак – дев’яте місце (студент V курсу факультету ФКіС).

Враженнями поділився майстер спорту України, випускник ЛДІФК 1994 року Олег Поліщук: «Чудовий турнір, проведений на високому рівні. Один з кращих, в яких я грав за останній рік. Суддівська колегія працювала чітко, інформація швидко висвітлювалась в інтернеті. Приязна атмосфера, багато грошових нагород, кубків, медалей переможцям в кожному з трьох турнірів. З позитивними враженнями повертався на рідну Хмельниччину, з жалем думаючи, що в нас таких турнірів ніколи не проводили і не планується. Із задоволенням чекатиму запрошення на інші шахові змагання».

Зазначимо, що організатори планували провести відкриту першість юної школи шахів «Три Королі», а вийшов Всеукраїнський шаховий фестиваль з одночасним проведенням трьох турнірів. Відтак, турнірний директор –кандидат наук з фізичного виховання і спорту, голова ГО «Центр виховання національної еліти», викладач кафедр стрільби та технічних видів спорту і олімпійської освіти Антон Литвинець розповів: «Приємною несподіванкою стала участь в змаганнях титулованих гросмейстерів, майстрів спорту, переможців міжнародних шахових турнірів. Географія турніру вражаюча, адже долучилися представники з понад 30-ти шахових шкіл різних куточків Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини. Велика вдячність нашим партнерам, особливо будівельній кампанії Z100, завдяки якій призовий фонд турніру склав 30 000 грн. Грошові нагороди отримали 13 учасників – призери та переможці найсильнішого і найчисельнішого турніру «А». В нинішній час дуже важливо, щоб спортивні змагання в Україні мали матеріальне заохочення, мотивували до вищих результатів».

Іванна Литвинець