Хореографія в спорті

Вийшов друком навчальний посібник завідувачки кафедри хореографії та мистецтвознавства нашого Університету, професора Сосіної В.Ю. «Хореографія в спорті». Це поки єдиний навчальний посібник, в якому висвітлено значення і проблеми хореографічної підготовки у різних техніко-естетичних видах спорту.

Крім того у навчальному посібнику розглянуто питання історії виникнення, розвитку та обґрунтування необхідності використання хореографічної підготовки в системі спортивного вдосконалення у складно-координаційних (техніко-естетичних) видах спорту. Висвітлено проблему інтеграції, взаємопроникнення і взаємозбагачення спорту та хореографічного мистецтва. Описано загальноосвітню, естетичну, спеціальну фізичну та інші функції хореографічної підготовки спортсменів, а також її місце у загальній системі спортивного вдосконалення. Виокремлено особливості хореографічної підготовки в спорті, а також її відмінності від прийнятої у балетній практиці. Охарактеризовано засоби хореографічної підготовки спортсменів. Детально описано особливості використання хореографії в різних видах спорту, які вимагають прояву культури рухів, виразності та артистизму виконання змагальних вправ. Виділено методичні особливості хореографічної підготовки хлопців і чоловіків-спортсменів. Окремий підрозділ присвячено значенню і підбору музичного супроводу для уроків хореографії в спорті.

У навчально-методичному посібнику наведено приклади уроків хореографії в спорті на основі використання різних засобів, опис яких супроводжується авторськими рисунками.

Навчальний посібник призначено для студентів спеціалізованих закладів вищої освіти, аспірантів, викладачів, тренерів, хореографів.

Сосіна В.Ю. Хореографія в спорті: навч. посіб. / В. Ю. Сосіна. – К.: Національний університет фізичного виховання і спорту України, вид-во «Олімпійська література», 2021. – 280 с.