Христина Філевич допомогла збірній здобути історичну перемогу над Францією в грі Євробаскету-2023

Жіноча збірна України з сенсаційної перемоги над титулованою командою Франції стартувала у відборі на чемпіонат Європи з баскетболу 2023 року. Приємно констатувати, що однією з героїнь у складі «синьо-жовтих» стала Христина Філевич – випускниця кафедри спортивних та рекреаційних ігор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Українки були відвертими андердогами в цьому протистоянні. Адже опонентками «синьо-жовтих» були чинні бронзові призерки Олімпійських ігор, володарки семи поспіль медалей на чемпіонатах Європи (п’ять останніх разів Франція поступалась у фіналах Євробаскету), п’ята збірна рейтингу FIBA. До того ж у складі наших суперниць одразу чотири гравчині НБА. Україна ж у світі посідає 26-те місце, а на початку року вперше за десятиліття не відібралася на Євробаскет.

Тим не менше, Україна впевнено розпочала матч, регулярно влучаючи з дальньої дистанції, розігруючи в атаці комбінації до вільних кидків, натомість у захисті граючи щільно, з підстраховкою та агресивно на підбираннях.

Це дозволило підопічним Срджана Радуловіча виграти першу чверть з рахунком 31:23, а на велику перерву піти за переваги у 17 очок – 54:37. При цьому у першій половині гри в України було 62,5% влучань з-за дуги (10/16), тоді як у Франції лише 41,7% (5/12). Перевага за підбираннями була не така суттєва – 21-18, а по втратам була взагалі рівність 6-6.

Третю чверть українки почали з ривка 7:0 і по ходу десятихвилинки перевага нашої збірної досягала 25 очок, але до перерви гравчині з Франції скоротили своє відставання до 16 очок.

Втім, наша команда до кінця грала з максимальною самовіддачею та дисципліною, тому не дала шансів Франції повернути інтригу у зустріч. А впевнені відрізки гостей наша команда «гасила» своїми дальніми влучаннями, яких у підсумку вийшло 15 з 32-ох, тоді як у Франції лише 5 з 22-ох.

Підсумковий рахунок – 90:71 на користь збірної України! «Синьо-жовта» збірна розгромила одну з найсильніших збірних Європи та світу. Це була п’ята очна зустріч між збірними і вперше перемогу святкувала команда України.

Компліментів заслуговують усі наші дівчата, але найрезультативнішими в збірній України стали Аліна Ягупова та Христина Філевич. Капітан збірної Аліна Ягупова провела на майданчику майже 39 хвилин, за які набрала 33 очки, зібрала 6 підбирань та віддала 5 передач. У Христини Філевич за 36 хвилин, проведенихна паркеті, 27 очок та 5 підбирань. Вражають і 19 підбирань Тетяни Юркевічус. Натомість, у француженок лише Мієм та Жоаннес набрали більше 10 очок.

У паралельному поєдинку відбіркової групи -В- збірна Литви на домашньому майданчику в містечку Кедайняй взяла гору над командою Фінляндії – 69:59 (20:17, 15:7, 19:15, 15:20).

У другому турі , матчі якого відбудуться найближчої неділі, 14-го листопада, українки зіграють на виїзді з баскетболістками Фінляндії (початок зустрічі – 17:00, пряма телетрансляція – на XSPORT), а француженки вдома зустрінуться з литовками.

Згідно з регламентом, переможці десяти відбіркових груп і чотири найкращі команди з числа тих, що посядуть другі місця в групах, отримають прямі путівки на фінальну частину чемпіонату Європи. Ще дві збірні – Словенії та Ізраїлю – вже гарантували собі місце на Євробаскеті-2023 як господарі вирішального етапу.

Додамо, що сьогодні, 12-го листопада, ФІБА визначила найкращих гравців першого ігрового дня відбору на жіночий Євробаскет-2023. Сенсаційна, а головне, переконлива перемога України над Францією не залишилась без уваги – одразу дві гравчині нашої національної команди увійшли в символічну збірну першого туру – Аліна Ягупова та Христина Філевич (символічна збірна на фото нижче).

ЄВРОБАСКЕТ-2023. ЖІНКИ. КВАЛІФІКАЦІЯ. ГРУПА -В-

Україна – Франція – 90:71 (31:23, 23:14, 17:18. 19:16)

11 листопада, Київ. Палац спорту. Початок – 19:00

УКРАЇНА: Ягупова – 33 + 6 підбирань + 5 передач, Філевич – 27 + 5 підбирань, Дубровіна – 8 + 12 передач, Малашенко – 11, Юркевічус – 5 + 19 підбирань – стартова пятірка; Рульова – 6, Шматова – 0, Волошина – 0, Завідна – 0.

ФРАНЦІЯ: Груда – 8 + 7 підбирань, Жоаннес – 12, Мієм – 16, Педжет – 8, Вільямс – 0 – стартова пятірка; Руперт – 8 + 5 підбирань, Шартеро – 7, Туре – 8, Еріо – 2, Пуйє – 2, Банколь – 0, Гей – 0.