Завтра у ЛДУФК відбудуться традиційні змагання з гилки

У понеділок, 11-го жовтня, в Універсальному манежі стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбудуться традиційні змагання зукраїнського виду спорту гилки, що входять у програму ювілейних заходів до 75-річчя заснування нашого вишу. Початок – о 15:15.

Змагання проводить кафедра спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Учасники турніру – команди першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу.

Гилка – український вид спорту, який з’явився навіть раніше, аніж популярний у світі його аналог бейсбол. Правила гилки опублікували у Львові ще на початку минулого століття – у 1914 році. Згодом про гру забули на довше, ніж вісімдесят років. Але старший викладач кафедри спортивних та рекреаційнихігор ЛДУФК Надія Петрівна Лібович у нині вже далекому 1995 році відродила цю гру.

Для гри необхідна «біта», тобто уламок гладкої і рівної гілки. Звідси й виникла назва гри – «гилка». М’яч повинен бути полотняний, щоб не стрибав і при влученні у гравця не травмував. Майданчик має бути з рівною поверхнею, прямокутної форми. У грі беруть участь дві команди.

Ігрові очки можна набирати на своїх подачах, коли гравець забіжить за лінію поля та повернеться назад. Гра сприяє розвиткові таких фізичних якостей як швидкість, витривалість, спритність, а також розвиває вміння приймати тактичні рішення в складних ігрових ситуаціях.

Турнір проходитиме за коловою системою: команди зіграють одна проти одної по одному поєдинку. Склад команди – десять чоловік (вісім хлопців і дві дівчини). Тривалість матчу – 20 хвилин. У разі нічийного рахунку – овертайм до першого набраного ігрового очка.