Збірна України U-19 відбір на Євро-2023 розпочала з перемоги над Косово

Юнацька збірна України U-19 з футболу у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2023 року стартувала з перемоги. До драматичної звитяги «синьо-жовтих» над однолітками з Косово долучилися й троє студентів другого курсу кафедри футболу (завідувач – Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисники Віталій Холод і Андрій Кітела та півзахисник Олег Федор, які відіграли увесь матч.

Україна U-19 – Косово U-19 – 1:0 (0:0)

17 листопада. Норчепінг. Стадіон «Остготапортен». Початок – 14:00.

УКРАЇНА: Герета, Кітела, Удод, Холод, Булеза, Царенко (Ющенко, 46), Варфоломєєв, Ярмолюк, Федор (Лосенко, 76), Горбач (Пастух, 86), Пушкарьов (Харабара, 69).

КОСОВО: Шала, Міфтарі, Сахітай, Реджепі, Р. Яшарі, Айвазі, Брутті (Авдіметтай, 90+4), А. Малоку (к) (Бллака, 78), Хазроллай (І. Яшарі, 78), Е. Малоку (Хасані, 46), Рашиця (Аджеті, 89).

Гол: Ярмолюк (90+5).

Попередження: Варфоломєєв (24), Удод (50) – Брутті (38), Сахітай (56), Р. Яшарі (61).

Свої виступи у кваліфікації до чемпіонату Європи-2023 юнацька збірна України U-19 (футболісти не старші 2004 року народження) розпочала 17-го листопада матчем проти одноліток з Косово. Свій перший поєдинок групи 3 підопічні Сергія Нагорняка проводили у шведському місті Норчепінг на полі стадіону «Остготапортен».

У першому таймі наші хлопці володіли помітною як територіальною, так й ігровою перевагою, проте здебільшого пробивали повз ворота, а з потужним та влучним по цілі ударом Федора блискуче впорався голкіпер балканців Шала. Тож на перепочинок суперники пішли за «сухого» рахунку – 0:0.

По перерві ударами у площину відмітилися Ярмолюк і Пушкарьов – Шала знову зіграв надійно. Косовари намагалися будь-що втримати нічию, навіть провели тактичну заміну на 90+4-й хвилині, але на останніх секундах півзахисник англійського «Брентфорду» Єгор Ярмолюк після передачі колеги по амплуа з німецького «Нюрнберга» Володимира Харабари, який вийшов на заміну на 69-й хвилині заміст Пушкарьова, приніс збірній України таку важливу й жадану перемогу з мінімальним рахунком 1:0.

Наступний матч кваліфікаційного турніру в Норчепінгу команда Сергія Нагорняка проведе у неділю, 20-го листопада, проти збірної Кіпру, яка в іншому поєдинку стартового ігрового дня розійшлася миром з господарями турніру, футболістами Швеції. Фінальний свисток арбітра зафіксував у тій грі безгольову нічию – 0:0.

Нагадаємо, дві перші команди кожної групи (загалом їх 13) та найкращий володар третього місця (за результатами матчів із першою та другою командами групи) навесні 2023 року приєднаються в елітному раунді відбору до збірної Португалії. Команда Мальти здобула пряму перепустку до фінальної стадії на правах господаря турніру. Туди ж потраплять переможці семи груп еліт-раунду.