Збірна України U-21 з трьома футболістами ЛДУФК у складі зіграла внічию з Францією гру відбору Євро-2023

Молодіжна збірна України з футболу U-21 напередодні, 9-го червня, у Стамбулі зіграла свій передостанній матч кваліфікації чемпіонату Європи-2023. У поєдинку проти грізної збірної Франції у складі «синьо-жовтих» зіграли й три студенти кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олексій Сич, Іван Желізко та Максим Хлань.

Україна U-21– Франція U-21– 3:3 (2:3)

9 червня. Початок – 19:45. Стамбул. Стадіон «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу».
Сонячно. Температура +22°

Арбітр – Вассіліс Фотіас (Греція).

Лайнсмени: Андреас Меінтанас, Райнхарт Буксбаум (обидва – Греція).

Четвертий арбітр – Іоанніс Пападопулос (Греція).

УКРАЇНА: Трубін, Сич, Таловєров, Боль, Вівчаренко, Михайленко (Кухаревич, 83), Бондаренко (Желізко, 84), Криськів (Хлань, 68), Судаков, В’юнник (Брагару, 76), Ванат (Супряга, 68).

ФРАНЦІЯ: Мельє, Калулу, Лукеба, Бадьяшиль, Трюффер, Шотар (Какере, 63), Тюрам, Коне (Камавінга, 57), Гуїрі (Діоп, 81), Аблін (Калімуєндо-Мюїнга, 57), Шо (Нгуму, 63).

Голи: Ванат (7), Бадьяшиль (44, автогол), Бондаренко (50) – Аблін (3), Тюрам (10), Гуїрі (25).

Попередження: В’юнник (36), Бондаренко (52), Ванат (53) – Бадьяшиль (43), Тюрам (55).

У Стамбулі, на зеленому полі арени «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу» вчора молодіжна збірна України з футболу провела домашній матч відбору Євро-2023 (U-21) проти команди Франції – лідера, а тепер й переможця нашої групи у звітному турнірі та найдорожчої в Старому Світі за сумою трансферної ціни виконавців даної вікової категорії.

«Синьо-жовті» мали шанс зазіхнути на перше місце, але суто математичний – якби перемогли з рахунком 6:0 і більше. Але три очка в цій зустрічі давали реальну можливість претендувати на щасливий квиток на Євро-2023, який отримає найкраща друга команда відбірного циклу.

Тож матч із французами важив для української молодіжки дуже багато в плані боротьби за пряму путівку на Євро-2023 (U-21). Тому з перших хвилин підопічні Руслана Ротаня спробували нав’язати супернику свою гру. Однак уже на 3-й хвилині пропустили гол у свої ворота. Втім, наша команда не занепала духом, і вже на 7-й хвилині рахунок став нічийним – 1:1. Шедевр у виконанні Ваната призвів до забитого м’яча у відповідь. Але прикра осічка на 10-й хвилині спричинила те, що Франція знову вийшла вперед. Гол на рахунку Тюрама – 1:2.

Коли ж гості на 25-й хвилині забили третій м’яч, для українців запахло поразкою. Попри це, «синьо-жовті», як і раніше, вірили у свої сили. Так, з ударами були проблеми, але на 44-й хвилині Бадьяшиль повернув нашу команду у гру, відзначившись автоголом. 2:3 – за такого рахунку суперники пішли до роздягальні на перепочинок.

Утім, такий перебіг подій нас не влаштовував, нам потрібна була перемога. Тож у другому таймі треба було атакувати. І підопічні Руслана Ротаня половину справи зробили вже на 50-й хвилині, коли після удару Бондаренка м’яч від того ж Бадьяшиля зрикошетив у ворота – 3:3.

Після цього французи спробували засушити гру. Часом їм вдавався контроль м’яча, але за першої ж нагоди українці намагалися тікати у швидкі атаки. Втім у завершальній фазі наші футболісти діяли не найкращим чином – не складалося з останнім пасом, або з точним завершальним ударом по воротах.

Наприкінці поєдинку Руслан Ротань пішов ва-банк, почавши грати у двох чистих нападників. Проте французи мало що дозволяли біля своїх володінь. І все ж на 90+2-й хвилині українці мали забивати, але в контратаці спочатку Кухаревич, а потім Брагару не змогли поцілити у ворота. Тож гра так і завершилася бойовою нічиєю – 3:3.

Таким чином, тепер на нашу команду чекають поєдинки плей-оф відбору, які буде зіграно у вересні нинішнього року. А свого суперника «синьо-жовті» дізнаються 22-го червня, коли відбудеться жеребкування.

ФУТБОЛ. ЄВРО-2023 (U-21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ
ГРУПА -H-

1. Франція – 26 очок (10 матчів, м’ячі 31–5)

Вірменія – Україна

Нагадаємо, у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть решта вісім володарів других місць).

Плей-оф:
20–27 вересня 2022 року

Фінальний турнір:
червень/липень 2023 року

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.