Збірна України з біатлону пробилася у ТОП-6 VII етапу Кубка світу в змішаній естафеті

У чеському Нове Мєсто в неділю, 5-го березня, завершився VII етап Кубка світу з біатлону сезону-2022/2023. Програму заключного дня відкривала змішана естафета, в якій збірна України за участю Юлії Джими і Олени Білосюк – магістрантки та аспірантки Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відповідно – посіла шосте місце, що є найкращим результатом «синьо-жовтих» у поточному сезоні.

Змішана естафета, яка відкрила програму останнього дня сьомого етапу Кубка світу у Нове Мєсто, для збірної України стала справжнім поєднанням полум’я та криги!

Першою у складі нашої команди на старт вийшла Юлія Джима, що дещо здивувало, зважаючи на «нелюбов» лідера української збірної до штовханини стартових етапів. Але насправді свій відрізок Юля пройшла на відмінно! На два рубежі вона використала лише один додатковий патрон, а по швидкості втрачала не настільки багато, як можна було очікувати, з огляду на третю гонку за три дні. Нагадаємо, у п’ятницю, 3-го березня, Джима посіла 11-е місце в спринті, а в суботу, 4-го березня – 13-е у гонці переслідування.

Лідерами після першого етапу стали Італія і Франція, між якими було лише 2,5 секунди на користь, далі – Норвегія з відставанням у 17 секунд. Джима прийшла на передачу у великій групі з шести команд. Формально дев’ята, але до четвертої позиції була мінімальна відстань у 5 секунд.

Олена Білосюк отримала можливість краще підготуватись до естафети, пропустивши гонку переслідування (у спринті вона була 26-ю). І додаткова свіжість дозволила нашій олімпійській чемпіонці Сочі-2014 провести неймовірний другий етап. Лише в лежці стався невеличкий збій – промах першим пострілом. Але Олена добре впоралась з мішенями з одним додатковим патроном, а стійку відпрацювала фантастично – без жодної хиби. Та ще й на останньому колі намертво вчепилась у швидкісних Ханну Еберґ зі Швеції та швейцарку Лєну Хеккі-Гросс!

Більше того, на останніх сотнях метрів етапу Білосюк, як в найкращі часи, скинула грізних суперниць з плечей і лінію передачі естафети перетнула третьою, до того ж вже лише у 10 секундах від лідерів – Франції та Норвегії. Більше того, за часом другого етапу капітан збірної України показала найкращий графік. Просто браво!

На третьому етапі Артем Прима підтримав успіхи Юлії та Олени. Наш ветеран зробив ставку на влучність – і вона себе повністю виправдала. Свій етап українець також завершив третім – після француза та шведа з відставанням у 23 секунди. А в боротьбі за подіум нашими конкурентами стали Австрія, Норвегія та Німеччина, які всі йшли за Україною в інтервалі від 11-ти 24-ох секунд.

На заключному, четвертому етапі за Україну біг Антон Дудченко. Перший вогневий рубіж – стійка – пройшов для нього дуже вдало. Українець відпрацював її на відмінно, в той час як норвежець використав три запасних патрони, а австрієць взагалі пішов на коло штрафу. Перед стійкою ситуація майже повторилася: українець на дистанції швидкість вмикав обережно, і до стадіону на відстані 10 секунд від нього були той самий норвежець та німець. І тут, на жаль, для Антона сталась драма. Стрільба у вирішальний момент в нього геть не пішла і він вирушив на коло штрафу...

В підсумку Антон Дудченко фінішував шостим. Дуже прикро, що не вдалося добігти до медального подіуму, який був близьким, як ніколи в поточному сезоні. Однак попри гіркоту втрачених шансів, слід сказати, що ця гонка стала, напевно, найоптимістичнішою цього сезону для нашої команди – тією, де ми аж до останнього рубежу небезпідставно сподівались на медаль...

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2022/2023. VII ЕТАП

Нове Мєсто (Чехія). Змішана естафета.
5 березня

1. Франція (0+7) 1:06.32,3
2. Швеція (0+18) +33,6
3. Норвегія (0+16) +38,3
4. Німеччина (1+13) +1.07,7
5. Італія (0+6) +1.13,3
6. Україна (1+8) +1.35,5
7. Чехія (1+15) +2.05,4
8. Австрія (1+7) +2.14,2
9. Швейцарія (3+15) +3.03,4
10. Фінляндія (1+10) +3.30,4

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ