Жіноча збірна України сьогодні стартує у відбірному турнірі Євробаскету-2023

Українські баскетболістки сьогодні, 11-го листопада, о 19:00 поєдинком проти команди Франції на паркеті київського Палацу спорту розпочнуть кваліфікацію чемпіонату Європи-2023, ав неділю, 14-го листопада, у Хельсінкі протистоятимутьзбірній Фінляндії. До матчів готуються й дві випускниці кафедри спортивних та рекреаційних ігорнашого Університету – Христина Філевич (на фото нижче) та Вероніка Любінець.

Національна жіноча баскетбольна команда під орудою Срджана Радуловіча, якому допомагає відомий український фахівець Євген Мурзін, упродовж навчально-тренувального збору щодня проводила по два заняття, а вчора, 10-го листопада, напередодні старту у кваліфікації Євробаскету-2023, взяла участь у відкритому тренуванні, яке проходило на майданчику столичного Палацу спорту. Окрім самого заняття, головний тренер та гравці «синьо-жовтої» команди відповіли на питання представників ЗМІ.

«Франція – дуже сильний суперник, у них усі баскетболістки мають досвід виступів у Євролізі. Треба грати як команда і викладатися на 100%. Треба показувати максимум з першої до останньої секунди. Усі дівчата у команді працюють із задоволенням, у команди гарний настрій. Подивимося, яким він буде після гри», – відзначив Срджан
Радуловіч.

Гравчині збірної України теж вірять в позитивний результат гри, хоча і розуміють, що майстерність не співставна, але за рахунок командного духу є шанси на успіх.

«Ми поступаємось француженкам у майстерності, але можемо виграти у них за рахунок характеру та бажання, треба буде битися на майданчику. Кожен намагатиметься робити все, що від нас залежить», – сказала багаторічний лідер українок Аліна Ягупова.

«Намагатимемося з француженками показати свою гру. Ми налаштовані на серйозний бій, а наш шанс у боротьбі на кожному сантиметрі майданчика», – наголосила у своєму коментарі журналістам Христина Філевич.

«Я думаю, Олімпійські ігри в Токіо показали силу збірної Франції. Але м’яч один і на майданчику не буде важливим, хто вони, а хто ми. Все вирішиться у грі. У нас бойовий настрій, за рахунок командного духу спробуємо досягти вдалого результату», – відзначила Олеся Малашенко.

Крім того всі дівчата додають, що тим фактором, який додасть їм сил, мають стати вболівальники, на яких збірна України чекає сьогодні ввечері на трибунах Палацу спорту.

Додамо, що до матчів готуються 15 гравчинь, 12 з яких увійдуть до фінальної заявки на сьогоднішню гру проти Франції.

СКЛАД ЖІНОЧОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ З БАСКЕТБОЛУ:

Аліна Ягупова («Фенербахче», Туреччина), Уляна Дацько, Вероніка Любінець, Юлія Мусієнко, Ольга Дубровіна, Тетяна Юркевичус (усі – «Прометей»), Дар’я Дубнюк («Київ-Баскет»), Владислава Волошина, Ганна Рульова (обидві – «Будівельник»), Міріам Уро-Ніле («Ньйон», Швейцарія), Христина Філевич («Франківськ-Прикарпаття»), Дар’я Завидна («Будівельник»), Вікторія Шматова, Тетяна Гаврильчик (обидві – «Рівне»), Олеся Малашенко («Інтерхім»).

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ