Зустріч зі стейкхолдерами Червоноградського району (Відео)

Кафедрою теорії та методики фізичної культури (завідувачка – професорка Іванна Боднар) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Червоноградського району, 22-го квітня проведено методичне об’єднання учителів фізичної культури на тему «Творчість, як невід’ємна складова професійної майстерності учителів фізичної культури».

В рамках засідання методичного об’єднання доцент кафедри теорії та методики фізичної культури Наталія Сороколіт провела консультування фахівців з фізичного виховання щодо формування педагогічної майстерності учителів фізичної культури. Наталія Стефанівна зосередила увагу на елементах, етапах становлення педагогічної майстерності та шляхах формування передового педагогічного досвіду учителя фізичної культури. Особливу увагу зосередила на адаптації молодих учителів – випускників вищих закладів освіти до особливостей педагогічної діяльності. На її думку, надзвичайно важливо у перших три роки педагогічної діяльності залучати молодих колег до «Школи молодого вчителя» чи «Творчої майстерні учителя фізичної культури».

Окрім цього, для фахового зростання необхідно закріпити за молодими учителями фізичної культури учителів-корифеїв, наставників, які би систематично надавали методичну й практичну допомогу та консультували випускників вишів з різних питань професійної діяльності. Варто зазначити, що у формуванні майстерності велику роль відіграють фахові конкурси, такі як «Учитель року» та «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу», участь в яких дозволяє педагогові оцінити власний педагогічний досвід та збагатити його родзинками передового педагогічного досвіду інших учителів-учасників конкурсів.

Доцент Наталія Сороколіт наголосила, що надзвичайно важливо для формування педагогічної майстерності щорічно підвищувати власну кваліфікацію через курси підвищення кваліфікації, участь у творчих майстернях, семінарах, майстер-класах та самоосвіти. Такий підхід задекларовано у Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. №800.

Принагідно нагадуємо, що наш Університет є суб’єктом підвищення кваліфікації фахівців з фізичного виховання та спорту, має відповідну Ліцензію МОН України, акредитовані освітні програми з фізичної культури і спорту та здійснює курсову перепідготовку вчителів фізичної культури, що позитивно впливає на формування фахової майстерності.