Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Проєкт «Польсько-український адаптаційний центр  – Львів»

ІІІ етап реалізації проєкту "RITA - Зміни в регіоні

«УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ЕРГОТЕРАПІЇ АДАПТАЦІЙНИМИ ІГРАМИ (UKRAIŃSKIE CENTRUM TERAPII ZAJĘCIOWEJ POPRZEZ GRY ADAPTACYJNE)»

В рамах реалізації ІІІ етапу проєкту «RITA – Зміни в регіоні» «УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ЕРГОТЕРАПІЇ АДАПТАЦІЙНИМИ ІГРАМИ (UKRAIŃSKIE CENTRUM TERAPII ZAJĘCIOWEJ POPRZEZ GRY ADAPTACYJNE)», реалізованого на базі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, 8 квітня поточного року було проведено Всеукраїнський турнір з адаптаційних ігор серед учнів 5, 8 і 9 класів Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №82.

Безпосереднім реалізатором заходу став Польсько-український адаптаційний центр – Львів (координатори – Марта Кібукевич та Марта Гринів).

Турнір був насичений різноманітними завданнями, які розвивали не лише фізичні та інтелектуальні здібності, а й командний дух. Учасники проявляли неймовірну кмітливість та винахідливість, шукаючи найкращі рішення.

   

Цей турнір став чудовим способом не лише провести час, а й навчити учнів важливим навичкам співпраці та командної роботи. Було видно, що кожен учасник отримав величезну порцію задоволення та нових знань.

    

Нагородження переможців відбулося в укритті під час повітряної тривоги. І місце здобула команда «Рисі» учнів 8-Б класу, ІІ місце – команда «Тигри» учнів 5-А класу і ІІІ місце –  команда «Леви» учнів 9-А класу.

          

Організатори проєкту «УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ЕРГОТЕРАПІЇ АДАПТАЦІЙНИМИ ІГРАМИ (UKRAIŃSKIE CENTRUM TERAPII ZAJĘCIOWEJ POPRZEZ GRY ADAPTACYJNE)»,  партнери AZS WSG University (Польща) в рамах проєкту«RITA – Зміни в регіоні», який реалізовує Фонд «Fundacja Edukacja dla Demokracji» висловлюють щиру вдячність ректору Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ярославу Свищу за сприяння роботи центру, начальнику управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради Андрію Закалюку, а також директору Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №82 Тетяні Іванів, вчителям та волонтерам центру за проведення Всеукраїнського турніру з адаптаційних ігор на базі вищезазначеної школи.

 

[згорнути]
Загальна інформація про проєкт «Польсько-український адаптаційний центр - Львів»

Проєкт «Польсько-український адаптаційний центр  – Львів»

ЛДУФК імені Івана Боберського – переможець конкурсу Партнерських проєктів програми «RITA – Зміни в Регіоні»

Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського у партнерстві з Товариством AZS WSG (що входить у склад Групи WSG, Бидгощ, Польща) та кількома закладами вищої освіти України став переможцем у конкурсі Партнерських проєктів програми «RITA – Зміни в Регіоні».

Проєкт в рамках конкурсу RITA – Партнерські проєкти розроблені Fundacja Edukacja dla Demokracji – Program RITA – Przemiany w regionie під назвою «Ukraińskie centrum terapii zajęciowej poprzez gry adaptacyjne» (Український центр ерготерапії засобами адаптивних ігор), що реалізується спільно з Польським партнером – Stowarzyszenie AZS WSG (м. Бидгощ).

У цьому спільному проєкті українськими партнерами виступають:

  • Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського (координатор – професор Юрій Бріскін);
  • Харківська державна академія фізичної культури (координатор – професор Катерина Мулик);
  • Приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» (координатор – старший викладач Ігор Петрук).

На першому етапі координатори разом із студентами пройшли навчання в місті Бидгощі (Польща), де ознайомилися з правилами ігор Джаколло, Кульбуто, Корнхол, Пака Лака, Бочча, Еластік та навчилися використовувати ігри у роботі з людьми різного віку. По завершенню першого етапу учасники проєкту отримали відповідні сертифікати.

  

Результатом реалізації проєкту має стати відкриття «Польсько-українського адаптаційного центру» у місті Львові на базі нашого Університету та робота цього центру, який забезпечить створення місця для ерготерапії з використанням методу адаптивних ігор, в яких внутрішньо переміщені особи, мешканці міста, студентська та шкільна молодь зможуть регулярно і безкоштовно брати участь.

Ці заходи спрямовані на зменшення негативних явищ переміщення, депресії, тривоги та налагодження зв’язків та інтеграції. У квітні 2024 року до України приїде польська делегація, котра візьме участь у турнірах кожного адаптивного центру при університетах. З графіком роботи центру можна ознайомитись за посиланням

Дякуємо Партнерським Проєктам програми «RITA – Зміни в Регіоні», що дали можливість взяти участь у проєкті, а також змогу, опираючись на міжнародний досвід, розвивати наукові проєкти у нашому Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського.

З Регламентом «Польсько-українського адаптаційного центру» м. Львова можна ознайомитися за посиланням

[згорнути]
Відкриття «Польсько-українського адаптаційного центру - Львів»

У ЛДУФК імені Івана Боберського у рамках програми «RITA – Зміни в Регіоні» запрацював «Польсько-український адаптаційний центр – Львів»

Запрацював «Польсько-український адаптаційний центр – Львів» на базі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у спортивному корпусі по вулиці Черемшини, 17. Тут Ви можете ознайомитись та попрацювати з методом адаптивної гри.

В асортименті центру представлено шість ігор, а саме:

Корнхол – гра на точність і концентрацію уваги. Завдання кожного учасника – потрапити мішечками з кукурудзи в отвір на дерев’яній поверхні. У Корнхол можна грати вдвох або вчотирьох.

Джаколо – сприяє розвитку спритності та влучності, координації руху та кмітливості, активної діяльності дрібних м’язів та вмінню концентруватися. Завдання гри полягає в тому, щоб на ігровому полю, обмеженому бортами, загнати 30 шайб в пронумеровані осередки, розташовані в іншому кінці поля. Джаколо гра для одного або двох гравців.

Пака Лака – цікава аркадна гра, яка полягає в постійному утриманні рівноваги і балансуванні. Підвішена на нитці дерев’яна пластина – «похила площина», на яку ми розміщуємо блоки – чим більше, тим краще! Грати можна поодинці, парами, групами.

Еластік – суть гри полягає в тому, щоб позбутися фішок зі свого поля та помістити їх на поле суперника через отвір у центрі столу.

Кульбуто – ігрове поле засноване на спеціальній підставці, яка дозволяє гравцеві здійснювати обертальні рухи, щоб помістити кульки в лунки. Метою гри полягає в тому, щоб за 30 секунд помістити кульки в лунки. Перемагає гравець, який набрав найбільшу кількість балів впродовж 30 секунд.

Боча – у грі можуть брати участь від двох до восьми осіб. На одного гравця або одну команду покладається шість куль одного кольору. Суддя визначає рахунок після того, як обидві сторони кинули усі м’ячі. Рахуються три м’ячі, які знаходяться найближче до джек-болу (білої кулі), по одному очку за кожен м’яч.

У нас працюють волонтери, які пройшли курс навчання, для ефективної роботи центру. Усі вони сертифіковані спеціалісти, що допомагають студентам, біженцям, людям похилого віку, військовим справитися з тривогами, стресом, нервовими зривами.

Планується співпраця з:

▶ КЗ ЛОР «Винниківська загальноосвітня санаторна школа І – ІІІ ступеня»

▶ ГО «Майстерня Мрії» – спільнота, яка об’єднує молодь з психічними порушеннями

[згорнути]
Прокрутка до верху