Альбіна Зайцева посіла шосте місце на юніорському чемпіонаті світу-2024 з легкої атлетики у семиборстві

У столиці Перу Лімі триває чемпіонат світу 2024 року з легкої атлетики серед юніорів та юніорок вікової категорії U-20. В змаганнях у семиборстві серед дівчат спортивну честь синьо-жовтого прапора на планетарному форумі захищала Альбіна Зайцева – студентка першого курсу кафедри легкої атлетики (в.о. завідувача – доцент, кандидат педагогічних наук Володимир Конестяпін) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, яка в підсумковому протоколі посіла шосте місце.

Першокурсниця факультету фізичної культури і спорту нашого закладу вищої освіти Альбіна Зайцева на звітному чемпіонаті світу у Лімі змагалася в семиборстві, де впродовж двох днів, 27-го та 28-го серпня, нагороди виборювали 18 атлеток з 14-ти країн чотирьох континентів – Австралії, Азії, Америки та Європи.

У першому виді – бігу на 100 метрів з бар’єрами – Альбіна Зайцева показала свій найкращий результат сезону (14,49 секунди), який дозволив їй посісти поточне дев’яте місце. Після стрибків у висоту, подолавши 169 см, їй вдалося піднятися на три позиції і після двох видів вона посідала шосте місце (1752 очка). Вечірні змагання семиборок українка розпочала з особистого рекорду у штовханні ядра – 12 м 82 см вивели її на четверту загальну сходинку за сумою трьох видів. Після цього, у заключному виді першого змагального дня Альбіна виграла свій забіг на 200 метрів з часом 26,29 секунд, але це був лише 11-й результат серед усіх учасниць. Після чотирьох видів семиборства першокурсниця ЛДУФК імені Івана Боберського з сумою 3239 очок посідала шосте місце. А лідирувала хорватка Яна Кощак – 3536 пунктів.

У ранковій програмі другого дня Альбіна Зайцева спочатку стрибнула в довжину на 5 м 65 см (на фото вище), а далі метнула спис на 37 м 88 см. Після шести видів семиборства Альбіна Зайцева утримувала шосту сходинку з сумою 4610 очок. При цьому британці Іден Робінсон, яка замикала ТОП-5, вона поступалася 34 пункти. А лідирувала, як і раніше, хорватка Яна Кощак з сумою 5044 очок. Щоправда, ледь не з кожним видом до неї все більше й більше наближалася швейцарка Люсія Акклін і перед заключним видом розрив між двома головними претендентками на перемогу становив 40 пунктів.

Останній вид семиборства – 800 метрів – Альбіна Зайцева (на фото нижче – п’ята зліва) пробігла за 2 хвилини 26,38 секунди, що дозволило їй з сумою 5349 очок завершити змагання світового форуму на високому шостому місці.

Хорватка Яна Кощак (на фото нижче – шоста справа) так нікого й не пропустила поперед себе й з сумою 5807 очок виграла титул чемпіонки світу та, відповідно, завоювала золоту нагороду. «Срібло» і особистий рекорд – 5755 очок – у швейцарки Люсії Акклін (на фото нижче – п’ята справа). А от на третю сходинку після заключного виду вийшла чешка Адела Ткачова (на фото нижче – по центру) – 5601 очко. Натомість австралійка Міа Скеррі (на фото нижче – друга зліва), яка майже впродовж усіх змагань трималася в трійці лідерів, у підсумку посіла четверте місце – 5550 очок.