Анастасія Гринько і Богдан Пишкович на чемпіонаті України-2023 з спортивної акробатики завоювали три медалі (Фото)

Впродовж п’яти днів, з 17-го по 21-е листопада поточного року, на базі спортивного корпусу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського (вул. Дудаєва, 8) відбувся чемпіонат України зі спортивної акробатики 2023 року серед юніорів та юнаків. У складі збірної Львівської області виступали й п’ятеро студентів кафедри гімнастики (завідувач – доцент Олег Бубела) нашого закладу вищої освіти.

Головний суддя змагань – суддя міжнародної категорії, старший тренер національної збірної команди України, заслужений тренер України, викладач кафедри гімнастики Костянтин Кукурудз; головний секретар – викладач кафедри гімнастики, суддя першої категорії Ірина Кокоть.

До складу апеляційного журі включено головного суддю змагань Костянтина Кукурудза та старшого викладача кафедри гімнастики, суддю національної категорії, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України Аліну Сеницю. До складу суддівської колегії ввійшли викладачі ЛДУФК: старший викладач кафедри гімнастики, суддя національної категорії Михайло Сениця, викладачі кафедри, судді другої категорії Вікторія Соромотіна та Ірина Кибало; доцент кафедри Леся Петрина; старший викладач кафедри хореографії та мистецтвознавства, суддя другої категорії Андрій Бойко.

Цього року учасниками змагань стали представники десяти регіонів України, включаючи прифронтові області – Миколаївську, Харківську, Сумську і Дніпропетровську, а це 97 складів, 209 учасників, які змагалися у двох вікових категоріях (юніори та юнаки) та чотирьох номінаціях: юнаки – програма першого розряду, юнаки – програма кандидатів у майстри спорту, юніори – молодша вікова група 12–18 років, юніори – старша вікова група 13–19 років. Загалом впродовж змагань було розіграно 24 комплекти нагород.

До складу збірної команди Львівської області входили два студентські склади нашого закладу вищої освіти, які змагалися за програмою юніорів у старшій віковій групі 13–19 років. Змішана пара у складі третьокурсників Анастасії Гринько і Богдана Пишковича, які навчаються на факультетах педагогічної освіти та фізичної культури і спорту відповідно, посіла друге місце у багатоборстві, друге місце у балансовій вправі та третє місце у динамічній вправі.

А жіноча група у складі студенток факультету педагогічної освіти Анни Кошлатої і Вікторії Фринцко (обидві – перший курс) та другокурсниці Вікторії Кльок, що тренуються під керівництвом Аліни Сениці, Михайла Сениці та Андрія Бойка, стали фіналістами змагань у багатоборстві та двох фінальних вправах.

Практику проведення змагань всеукраїнського рівня отримали студенти «Театру спорту кафедри гімнастики», які були залучені до параду урочистого відкриття змагань, проведення змагань у якості суддів при учасниках та проведення урочистого нагородження переможців і призерів: Владислав Павловський (22 група ФКіС), Софія Ісаєнко (42 група ФКіС), Юлія Голишкіна (42 група ФКіС), Аліна Гриньова (28 група ФКіС), Евеліна Кришінець (12 група ФКіС), Вікторія Цимбалюк (11 група ФПО СО), Вікторія Мордяхіна (31 група ПО СО), Юлія Матіяшик (27 група ФКіС ФСР), Юлія Крук (11 група ПО СО), Ірина Тюхта (31 група ПО СО). А Діана Шкраба (23 група ПО РГН) відповідала за фотозабезпечення виступів учасників.