Андрій Демчук – дворазовий чемпіон та дворазовий призер Євро-2024 з фехтування на візках

У столиці Франції Парижі завершився Чемпіонат Європи 2024 року з фехтування на візках. Одним з головних героїв звітного континентального форуму став 36-літній українець Андрій Демчук (на фото – третій зліва у верхньому ряду) – заслужений майстер спорту, доцент, кандидат технічних наук, який одну з двох своїх вищих освіт здобув, успішно завершивши навчання на факультеті післядипломної та заочної освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

На Чемпіонаті Європи 2024 року з фехтування на візках у Парижі боротьбу за медалі вели 109 учасників з 15-ти країн Старого Світу. Зазначимо, що окрім власне нагород Євро-2024, спортсмени змагалися й за бали до свого рейтингу, за підсумками якого будуть визначені власники ліцензій на участь у XVII літніх Паралімпійських іграх, що пройдуть з 28-го серпня по 8-е вересня 2024 року так само в столиці Франції Парижі.

Андрій Демчук повернувся додому з чотирма нагородами. Двічі він сходив на найвищу сходинку медального п’єдесталу пошани за підсумками командних змагань – на шаблях і на шпагах. Дві нагороди Андрій виборов в особистих турнірах – срібну серед шаблістів та бронзову в змаганнях рапіристів.

А загалом збірна України на звітному Євро-2024 завоювала десять нагород –
чотири золоті, дві срібні та чотири бронзові медалі
:

ЗОЛОТО

• Євгенія Бреус – особисті змагання жінок на шпазі;

Андрій Демчук, Артем Манько, Дмитро Серьоженко, Антон Дацко – командні змагання чоловіків на шаблі;

• Наталя Морквич, Євгенія Бреус, Надія Дьолог, Ольга Єсіна – командні змагання жінок на шаблі;

• Антон Дацко, Андрій Демчук, Олексій Закусілов, Артем Манько – командні змагання чоловіків на шпазі;

СРІБЛО

Андрій Демчук – особисті змагання чоловіків на шаблях;

• Наталія Мандрик, Наталя Морквич, Ольга Єсіна, Надія Дьолог – командні змагання жінок на рапірі;

БРОНЗА

• Наталя Морквич – особисті змагання жінок на рапірі;

• Антон Дацко – особисті змагання чоловіків на шаблі;

Андрій Демчук – особисті змагання чоловіків на рапірі;

• Євгенія Бреус, Наталія Мандрик, Ольга Єсіна, Надія Дьолог – командні змагання жінок на шпазі.