Футболісти «Руху» в Черкасах у грі 7-го туру з тамтешнім ЛНЗ зазнали першої поразки в УПЛ-2023/2024

У сьомому турі чемпіонату України з футболу серед клубів УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух», в складі якого грає низка студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб сформовано повністю з випускників нашого вишу, у Черкасах протистояв місцевому ЛНЗ – новачку елітного дивізіону українського футболу. Поєдинок завершився поразкою гостей з рахунком 1:2. Зауважимо, що для підопічних Віталія Пономарьова це перша невдача в сезоні.

ЛНЗ (Черкаси) – «Рух» (Львів) – 2:1 (1:0)

17 вересня. Черкаси. Центральний стадіон. Початок – 13:00

Арбітр – Олександр Кальонов (Івано-Франківськ).

Асистенти арбітра: Дмитро Оганесян, Євген Данильченко (обоє – Луганськ).

Четвертий арбітр – Олександр Омельченко (Слов’янськ).

Спостерігач арбітражу – Костянтин Труханов (Харків).

Делегат УАФ – Віктор Безсмертний (Кропивницький).

ЛНЗ: Пеньков, Муравський, Стасюк, Лопирьонок, Калюжний, Наумець (Тищенко, 75), Олійник (Селін, 75), Бойко (Тарасенко, 88), Г. Пасіч (Шестаков, 68), Норенков, Хобленко (Прядун, 68).

Головний тренер – Олег Дулуб.

«РУХ»: Ледвій, Роман, Дідик, Слюбик, Сич, Едсон (О. Федор, 65), Притула (Таллес, 55), Сапуга, Соломон (Пастух, 84), Руніч (Квасниця, 55), Климчук.

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

Голи: Норенков (36), Прядун (86) – Квасниця (63).

Попередження: Г. Пасіч (7), Калюжний (90) – Притула (38), Едсон (47), Дідик (54), Сапуга (77).

У сьомому турі УПЛ поточного сезону-2023/2024 «Рух» завітав у Черкаси, де зіграв проти тамтешнього ЛНЗ – дебютанта турніру. Обидві команди з перших хвилин почали грати у високому темпі. Втім основна боротьба точилась у центрі поля, адже ні львів’яни, ні черкасці не хотіли поступатись територіальною перевагою. Та все ж «Рух» більше контролював м’яч і грав через закидання на фланги у розрахунку на своїх швидких вінгерів. Проте рахунок відкрив саме ЛНЗ – на 36-й хвилині Норенков підстеріг помилку Слюбика, вискочив віч-на-віч з голкіпером та забив гол – 1:0.

«Жовто-чорні» могли відігратись наприкінці першого тайму, коли Соломон на дриблінгу пройшов флангом і прострілив у центр штрафного майданчика, де Сапуга в дотик пробив трохи вище воріт. Тож на перепочинок суперники пішли за рахунку 1:0 на користь господарів поля.

У другому таймі «Рух» вже традиційно додав та почав активніше атакувати ворота черкасців. Також з’явилася гострота в атаках «жовто-чорних». Допомогли у цьому заміни, які провів у другій половині матчу Віталій Пономарьов. Так, Таллес віддав Квасниці на фланг і той, змістившись ближче до центру, ввійшов у штрафний майданчик та пробив голкіпера ЛНЗ, зрівнявши рахунок у матчі – 1:1.

Відігравшись, «Рух» у подальшому створив непогані нагоди. Зокрема, Соломон бив зі штрафного, але голкіпер парирував цей постріл, а Сапуга опинився перед воротами та з близької відстані головою пробив вище воріт. Проте гол забив ЛНЗ: після атаки лівим флангом м’яч заметушився у штрафному майданчику «жовто-чорних» і опинився у Прядуна, який вивів черкасців вперед – 2:1. Та цей м’яч викликав суперечки, адже Прядун наступив Сичу на ногу і після цього підіграв собі рукою. Однак арбітр Олександр Кальонов та його асистенти на ВАР цього не помітили і зарахували гол, хоча на повторі було видно порушення правил гравцем ЛНЗ.

У підсумку, перша поразка команди Віталія Пономарьова у сезоні з рахунком 1:2 і «жовто-чорні» перервали свою дев’ятиматчеву безпрограшну серію. Додамо, що в наступному, восьмому турі «Рух» вдома прийматиме донецький «Шахтар». Гра галичан проти чинних чемпіонів України відбудеться у суботу, 23-го вересня, на полі стадіону «Арена Львів». Початок – о 19:00.