Гол Іллі Квасниці допоміг молодіжній збірній України з футболу в другому матчі відбірного турніру Євро-2025 (U-21) проти Люксембургу здобуту впевнену перемогу

Молодіжна збірна України з футболу зіграла свій другий поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21). У гостьовому матчі суперниками підопічних іспанського фахівця Унаї Мельгоси були їхні однолітки з Люксембургу. У складі «синьо-жовтих» зіграли й захисник Віталій Роман і півзахисник Ілля Квасниця – студенти третього курсу кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які навчаються на факультетах фізичної культури і спорту та туризму відповідно, а на клубному рівні грають за львівський «Рух».

Люксембург (U-21) – Україна (U-21) – 0:3 (0:1)

12 жовтня. Еш-сюр-Альзетт. Стадіон імені Еміля Майріша. Початок – 21:30

Арбітр – Вільяльмур Торарінссон (Ісландія).

Асистенти арбітра: Гульфі Мар Сігурдссон, Ейштейнн Графнкельссон (обоє – Ісландія).

Четвертий арбітр – Йоханн Інгі Йонссон (Ісландія).

ЛЮКСЕМБУРГ U21: Латік, Торреш, Агостінеллі, Гонсалвеш, Сіннер, Бербері (Лохей, 74), Серкейра (Де Олівейра, 70), Клісуріца (Ікене, 46), Ірігоєн, Коррея (Ельшан, 60), Жонатанс (Турпінг, 70).

Запасні: Ду Регу, Енгларо, Ахметджека, Кардозу.

Головний тренер – Дан Юе.

УКРАЇНА U21: Нещерет, Роман, Салюк, Батагов, Смоляков, Очеретько (Ярмолюк, 43), Бражко, Рубчинський (Кучерявий, 67), Брагару (Квасниця, 67), Краснопір (В’юнник, 67), Волошин (Гунічев, 85).

Запасні: Фесюн, Вівчаренко, Дідик, Яцик.

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

Голи: Краснопір (45), В’юнник (69), Квасниця (90+4).

Попередження: Сіннер (43), Серкейра (53), Торреш (53), Ірігоєн (75), Агостінеллі (84) – Салюк (53), Смоляков (80), Волошин (84), Бражко (90).

Нагадаємо, відбірний цикл чемпіонату Європи-2025 молодіжна збірна України (гравці 2002 року народження й молодші) розпочала 12-го вересня з перемоги в номінально домашньому матчі, що відбувся в словацькому Попраді, над командою Північної Ірландії – 1:0. Той переможний гол забив студент нашого Університету Віталій Роман. А напередодні, 12-го жовтня, «синьо-жовті» проводили гостьову гру з Люксембургом.

Українці одразу ж заволоділи м’ячем, однак довго не могли створити моменти. Можна пригадати хіба що удар Бражка зі штрафного, з яким упорався голкіпер. Ближче до середини першого тайму наша команда стала частіше турбувати голкіпера господарів Латіка. На 30-й хвилині Брагару схибив із чудової позиції, а невдовзі воротар парирував удари Очеретька і Бражка.

Люксембуржці відповіли своїм гострим випадом, коли Гонсалвеш невдало замкнув дальню. На 43-й хвилині близьким до взяття воріт був Рубчинський – господарів виручила стійка. Згодом небезпечно зі штрафного приклався Смоляков, але м’яч полетів вище цілі. Проте вже за мить гості повели в рахунку: після закидання від Бражка з глибини Роман віддав на Краснопіра, який проштовхнув м’яч у ворота. 1:0 на користь українців – за такого рахунку суперники пішли на перерву.

У другому таймі підопічні Унаї Мельгоси також володіли перевагою. На 54-й хвилині небезпечно зі штрафного приклався Смоляков, можна пригадати й удар Ярмолюка. Певний час ініціативу мали господарі, зокрема, небезпечно здалеку пробив Гонсалвеш. Утім, на 69-й хвилині українці подвоїли свою перевагу – після передачі Волошина відзначився В’юнник, який щойно з’явився на полі – 2:0.

На 82-й хвилині Турпінг пробив із-за меж штрафного – на допомогу Нещерету прийшла стійка. Відіграти бодай м’яч Люксембургу не вдалося, а в компенсований час третій гол збірної України з передачі В’юнника оформив Квасниця. У підсумку – 3:0 на користь гостей. Зазначимо, що для студента нашого Університету Іллі Квасниці цей гол став дебютним за молодіжну збірну.

Додамо, що наступний свій поєдинок, номінально домашній з англійськими однолітками, «синьо-жовті» проведуть вже у найближчий понеділок, 16-го жовтня у словацьких Кошицях на стадіоні «Кошицька футболова арена». Початок зустрічі – о 18:30 за місцевим часом (о 19:30 за київським).

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»