Ілля Квасниця, Віталій Роман та Олег Федор допомогли молодіжній збірній України з футболу здобути сьому поспіль перемогу зі старту кваліфікаційного турніру Євро-2025 (U-21)

Напередодні, 6-го вересня поточного року, молодіжна збірна України з футболу провела свій черговий, сьомий поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – у Ризі проти команди Сербії. У складі «синьо-жовтих» в формально домашньому матчі в столиці Латвії зіграли й троє представників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Олег Федор і двоє цьогорічних випускників бакалаврату – Ілля Квасниця та Віталій Роман, які на клубному рівні грають за львівський «Рух».

Україна U-21 – Сербія U-21 – 2:1 (1:1)

6 вересня. Рига. LNK Sporta Parks. Початок – 19:00. Температура +23°C

Арбітр – Сімоне Соцца (Італія).

Асистенти арбітра: Алессандро Джаллатіні, Джованні Баччіні (обидва – Італія).

Четвертий арбітр – Паріде Тремолада (Італія).

УКРАЇНА U21: Нещерет, Смоляков, Батагов, Салюк, Крупський (Роман, 77), Ярмолюк (Яцик, 59), Рубчинський (Федор, 77), Очеретько, Н. Волошин (Мельниченко, 77), Краснопір, Квасниця (Брагару, 59).

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

СЕРБІЯ U21: Лієскіч, Мілічіч, Іліч, Серафімовіч (Велічковіч, 67), Міловановіч, Джодіч, Вукічєвіч, Мімовіч, Баждар, Міятовіч, Шлівіч (Тріфуновіч, 67).

Головний тренер – Любінко Друловіч.

Голи: Волошин (34), Ярмолюк (58, пенальті) – Баждар (7).

Попередження: Шлівіч (39), Лієскіч (57).

Молодіжна збірна України U-21 є лідером кваліфікаційної групи F. Підопічні Унаї Мельгоси виграли всі шість попередніх матчів і пропустили в них всього два голи. Востаннє українці грали у березні нинішнього року, коли на виїзді розгромили Азербайджан – 3:0. А перемога над сербами гарантувала нашій збірній як мінімум друге місце, а це щонайменше путівка в стиковий плей-оф, а ймовірно, потрапляння до трійки найкращих команд серед других місць, а значить участь у фінальній частині Євро-2025. Молодіжна збірна Сербії в турнірній таблиці групи F посідає третє місце, маючи 10 очок. У березні, коли українці виграли в Баку, серби вдома несподівано поступилися Північній Ірландії – 1:2.

Гра для нашої молодіжної збірної розпочалася невдало. Вже на сьомій хвилині українці пропустили. Після подачі з кутового головою пробивав Серафімовіч і м’яч від Баждара залетів у ворота – 0:1. Перший удар у напрямку воріт і відразу гол. Були питання до арбітра, але гол зарахували. Після цього підопічні Унаї Мельгоси почали більше володіти м’ячем, але з конструктивом у заключній третині поля у наших хлопців відчувалися суттєві проблеми. Занадто повільно та прямолінійно грали українці. До того ж, варто відзначити організовану гру сербів, які діяли обережно та надійно.

Збірна Сербії грала з високою лінією захисту і на 34-й хвилині підопічні Унаї Мельгоси покарали суперника за це. Після шикарної передачі Батагова вихід один на один реалізував Волошин – 1:1. Цей гол додав нашим хлопцям впевненості у власних силах і вони могли ще в першому таймі навіть виходити вперед, але удар Волошина з-за меж штрафної у стрибку парирував голкіпер номінальних гостей Лієскіч.

Початок другої половини зустрічі порадував українських вболівальників. Квасниця у боротьбі з захисником впав у штрафній і арбітр призначив одинадцятиметровий. Дуже неоднозначний епізод, але VAR у цьому матчі не було. Одинадцятиметровий у стилі Паненки реалізував Єгор Ярмолюк – 2:1. Після цього більше вільних зон отримали українці, адже гості почали ризикувати. Проте, збільшити свою перевагу підопічним Унаї Мельгоси не вдавалося.

Всі питання про переможця міг зняти Олег Федор, але після передачі Ігоря Краснопіра він влучив у стійку. Відігратися серби не змогли. Таким чином, українці продовжують свою серію без втрати очок. Зазначимо, що ця перемога молодіжної збірної України гарантує їй щонайменше участь у плей-оф відбору. Адже нижче другого місця в групі F «синьо-жовта» команда вже не опуститься за будь-яких обставин.

Додамо, що в інших матчах сьомого туру в нашій групі збірна Люксембургу на своєму полі з рахунком 2:0 обіграла команду Азербайджану, а збірна Англії несподівано у гостях не змогла здолати Північну Ірландію: нічия – 0:0. Тепер збірна України свій наступний поєдинок, в рамках восьмого туру, зіграє у вівторок, 10-го вересня, в гостях проти Північної Ірландії. Гра на полі стадіону «Шоуграундс» в місті Балліміна стартує о 21:45 за київським часом.

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»

РЕЗУЛЬТАТИ ЗІГРАНИХ МАТЧІВ

Північна Ірландія – Англія – 0:0
Україна – Сербія – 2:1