Легкоатлетка Мар’яна Шостак у складі збірної України виступила на Олімпіаді-2024 в мікст-естафеті 4х400 м

На ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх-2024, що тривають у столиці Франції Парижі, напередодні, 2-го серпня, на змаганнях з легкої атлетики відбулися кваліфікаційні забіги в змішаній естафеті 4х400 метрів. Серед 16-ти команд за місце у фіналі боровся й український квартет у складі якого на четвертому, заключному етапі бігла Мар’яна Шостак (на фото нижче) – магістрантка факультету фізичної культури і спорту Львівського державний університет фізичної культури імені Івана Боберського.

Українські легкоатлети провели свій перший біговий старт на ХХХІІІ літній Олімпіаді-2024 – змішану естафету 4х400 метрів. У кваліфікаційному раунді «синьо-жовті» стартували в складі (почергово по етапах) 24-річного Олександра Погорілка із Сум, 29-річної киянки Тетяни Мельник, її однолітка Данила Даниленка з Волині та 23-річної львів’янки Мар’яни Шостак.

Зазначимо, що попередньо склад української команди на мікст-естафету 4х400 метрів був сформований наприкінці червня за підсумками національного чемпіонату, який відбувся на стадіоні «Скіф» нашого закладу вищої освіти. Бігти естафету мала 34-річна Анна Рижикова з Дніпра, яку за день до старту замінила запасна Тетяна Мельник. Олімпійська призерка Лондона-2012 Анна Рижикова, за її словами, обмежиться в Парижі-2024 лише особистим стартом на 400 метрів з бар’єрами. При цьому вона не повідомила причину такого свого рішення.

А порівняно зі складом збірної України, який здобував олімпійську ліцензію на чемпіонаті світу-2024 з естафетного бігу, що відбувся на початку травня на Багамах, в заявці «синьо-жовтого» квартету відбулася одна зміна: в статусі чемпіонки України на 400 метрах до команди відібралася олімпійська дебютантка Мар’яна Шостак.

Загалом у двох кваліфікаційних забігах мікст-естафети 4х400 метрів за вісім путівок до фіналу змагалися 16 команд – по вісім у кожному. До фіналу, що відбудеться сьогодні, 3-го серпня, виходили по три кращі квартети з двох півфінальних забігів та ще дві найшвидші команди з решти учасників, які визначалися за часом.

Українці бігли у другому забігу по другій доріжці, де їхніми суперниками були команди Італії, Великої Британії, Нігерії, Нідерландів, Ірландії, Домінікани та Німеччини – стартували з другої по дев’яту доріжки відповідно.

Олександр Погорілко, який біг на першому етапі, передав естафету восьмим, останнім, після чого на шосту сходинку «синьо-жовтих» вивела Тетяна Мельник, яка зуміла випередити суперниць з Домінікани та Німеччини. Позицію на своєму, третьому етапі зберіг Данило Даниленко, а Мар’яна Шостак також шостою перетнула фініш – надто великим було відставання від тих, хто був попереду.

Тож збірна України в мікст-естафеті 4х400 метрів завершила олімпійські змагання в Парижі поза фіналом. Час «синьо-жовтого» квартету на фініші склав 3 хвилини 15,51 секунди. Переможцям забігу, легкоатлетам Великої Британії українці програли 4,90 секунди. А до третього, прямого прохідного місця у забігу, яке посіла команда Італії, не вистачило 3,92 секунди.

Цікаво, що збірна України вдруге пробігла змішану естафету 4х400 метрів на Олімпійських іграх. У 2021 році, на Іграх-2020 в столиці Японії Токіо «синьо-жовтий» квартет так само завершив змагання у кваліфікаційному раунді, також посівши шосте місце у своєму забігу.

Додамо, що найкращий час у кваліфікації в Парижі-2024 продемонструвала четвірка США у складі Вернона Норвуда, Шам’єри Літтл, Брайса Дедмона та Кейлін Браун (на фото нижче) – 3 хвилини 07,41 хвилини в їхньому виконанні вже на старті змагань стали світовим рекордом у цій дисципліні Королеви спорту.

РЕЗУЛЬТАТИ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ ЗАБІГІВ У МІКСТЕСТАФЕТІ 4х400 МЕТРІВ

ПЕРШИЙ ЗАБІГ

1. США – 3 хвилини 07,41 секунди (рекорд світу)
2. Франція – 3.10,60
3. Бельгія – 3.10,74
4. Ямайка – 3.11,06
5. Польща – 3.11,43
6. Швейцарія – 3.12,77
7. Кенія – 3.13,13
8. Багамські Острови – 3.14,58

ДРУГИЙ ЗАБІГ

1. Велика Британія – 3.10,61
2. Нідерланди – 3.10,81
3. Італія – 3.11,59
4. Нігерія – 3.11,99
5. Ірландія – 3.12,67
6. Україна – 3.15,51
7. Німеччина – 3.15,63
8. Домініканська Республіка – 3.18,39

Примітка – виділено команди, які вийшли у фінал

По завершенні змагань Мар’яна Шостак розповіла журналістам про свої враження від забігу,
а також оцінила результат
:

«Чи задоволена дебютом на Олімпіаді? Задоволена тим, що я тут. Вважаю, що ми зробили максимум, і вже як є. Результат все одно не такий поганий. У нас був довгий сезон, і втримати форму, маючи стільки стартів, особисто для мене, поки що важко. Але я все одно рада, що тут, що ми всі виконали максимум, тому не можемо бути незадоволені.

Важко бігти позаду. Бачила, що між мною та дівчинкою з Ірландії попереду був розрив, і коли така ситуація, то не дуже відчуваєш свій біг. Думаєш, що біжиш занадто повільно, бо хтось попереду. Але насправді це такий психологічний трюк, і бігти треба у своєму темпі. Я так і робила, вірила собі. Гадаю, що все вийшло».