Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Легкоатлети ЛДУФК на ХІХ літній Універсіаді України здобули 14 медалей та посіли третє загальнокомандне місце (Фото)

Впродовж двох днів, 11-го та 12-го травня поточного року, в Білій Церкві Київської області вирували пристрасті ХІХ Літньої Універсіади України-2024 з легкої атлетики. За нагороди вели боротьбу загалом 303 атлети (174 чоловіків та 129 жінок) вікової категорії до 25-ти років із 37-ми закладів вищої освіти з різних регіонів країни. Команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сформована зі студентів кафедри легкої атлетики (в.о. завідувача – доцент Володимир Конестяпін), у підсумку виборола 14 медалей (чотири золоті, три срібні та сім бронзових) і посіла третє місце у загальнокомандному заліку.

Звітні змагання ХІХ Літньої Універсіади України-2024 з легкої атлетики на бігових доріжках та в секторах для стрибків, метань і штовхання ядра стадіону ЦДЮНСБ «Трудові резерви» у Білій Церкві вирізнялися високим рівнем спортивної підготовки учасників. Серед них – два майстри спорту України міжнародного класу та 44 майстри спорту. Цей факт підкреслює значущість Всеукраїнської Універсіади та її роль у популяризації легкої атлетики серед студентської молоді.

У складі команди Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського найбільшого успіху досягла Мар’яна Шостак (на фото вище – по центру), яка завоювала два «золота» і одну «бронзу». Їй не було рівних у фіналі бігу на 400 м, де вона фінішувала першою з результатом 54,14 секунди. Про перевагу Мар’яни на суперницями найкраще свідчить той факт, що срібну призерку – Анну Орлову з Тернополя – вона на фініші випередила на 1,09 секунди. А трійку призерів, завоювавши «бронзу», доповнила Валентина Демченко із Сум – 56,54 секунди.

Зійшла на медальний подіум Мар’яна Шостак і в бігу на удвічі коротшій дистанції. Показавши в фіналі бігу на 200 м результат 24,33 секунди, вона стала бронзовою призеркою. Володарці «срібла» Діані Гончаренко із Сум Мар’яна поступилася мізерні 0,05 секунди. Чемпіонкою ж стала Тетяна Кайсен з Тернополя, яка на фініші зупинила секундомір на позначці 24,03 секунди.

А свою другу золоту нагороду та третю загалом звітних змагань Мар’яна Шостак здобула у складі нашої естафетної жіночої команди 4х400 м (на фото вище), де вона бігла на четвертому, заключному етапі. На перших трьох відтинках відповідно змагалися Каріна Оверко, Юлія Гавриляк (Григор’єва) та Анна-Марія Хіміч. На фініші наші дівчата показали час 3 хвилини 51,76 секунди. Усіх своїх суперниць галичанки випередили з солідною перевагою. Зокрема, квартети збірних Києва та Сумської області відстали від новоспечених чемпіонок на 5,76 і 6,32 секунди відповідно.

Цікаво, що для Юлії Гавриляк (Григор’євої), як і для Мар’яни Шостак, «золото» в естафеті 4х400 м стало другим на Універсіаді-2024. Першою Юлія (на фото нижче – по центру) була і в бігу на 800 м, де вона показала на фініші свій найкращий результат в кар’єрі – 2 хвилини 11,15 секунди. При цьому срібну призерку – киянку Анжеліку Бондар, вона випередила на 0,35 секунди. Натомість Ірина Шершал з Кам’янця-Подільського Хмельницької області, яка стала володаркою «бронзи», помітно відстала і від Юлї, і від Анжеліки – 2 хвилини 14,52 секунди.

Додамо, що Юлія Гавриляк (Григор’єва) достатньо успішно виступила і на дистанції 400 м, яка не є для неї пріоритетною. Тим не менше, вона зуміла на ній не тільки замкнути ТОП-6, а й встановити особистий рекорд – 58,06 секунди.

Четверту золоту нагороду для ЛДУФК імені Івана Боберського завоювала Аліна Лістунова (на фото нижче), яка посіла першу позицію у підсумковому протоколі змагань в стрибках у довжину. Свій найкращий результат вона показала у третій спробі – 6 м 16 см, тим самим в підсумку перестрибнувши на 3 см представницю Донеччини Вікторію Баранівську, яка у своїй першій спробі встановила особистий рекорд – 6 м 13 см, який їй приніс «срібло». Цікаво, що бронзова медалістка – киянка Світлана Бойчук поступилася Баранівській також лише 3 см.

Близькою до завоювання медалі Аліна Лістунова була й у потрійному стрибку. Однак результат 12 м 51 см у підсумку залишив її за крок до «бронзи» – на четвертому місці. Втім, додому вона повернулася таки не з одною, а з двома нагородами. Бронзову медаль, яку їй не вдалося вибороти у потрійному стрибку, вона здобула, виступаючи на четвертому, заключному етапі в жіночій естафеті 4х100 м у складі нашої команди (на фото нижче) разом з Катериною Лісковською, Олександрою Жук та Анастасією Боднарчук, які бігли на трьох перших етапах відповідно. Третє місце наші дівчата посіли, показавши на фініші час – 49,79 секунди. А золотий та срібний комплекти нагород завоювали відповідно квартети з Сумської і Вінницької областей з результатом 47,23 та 48,76 секунди.

Дві медалі, але обидві срібні, здобув Нікіта Родченков. У бігу на 400 м друге місце йому приніс результат 48,72 секунди. До «золота», яке виграв Ростислав Голубович з Черкас, йому забракло 0,07 секунди. Третє місце і відповідно бронзову нагороду у бігу на одне коло завоював Андрій Нечипоренко – 49,15 секунди.

Другий результат – 22,09 секунди – Родченков показав і в бігу на дистанції 200 м. Нікіта новоспеченому чемпіону Дмитру Янчику з Києва поступився 0,15 секунди. Трійку призерів у довгому спринті з результатом 22,45 секунди доповнив Віталій Петренко з Чернігова.

Ще одне «срібло» до медальної скарбнички нашого закладу вищої освіти приніс Назар Боруцький, який у секторі для стрибків у висоту підкорив планку на висоті 205 см. Аналогічний результат показав і Павло Козловський з Кам’янця-Подільського Хмельницької області, але Назару він поступився за додатковими показниками. Боруцький 205 см взяв з першої спроби, а Козловський – з третьої. А чемпіоном Універсіади-2024 став Владислав Лавський – представник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького. Переможець ХVIII Всеукраїнської Універсіади-2023, яку, нагадаємо, гостинно приймав стадіон СКІФ нашого університету та золотий медаліст ХХХІ Всесвітньої Універсіади-2023 в китайському Ченду у Білій Церкві підкорив планку на висоті 223 см. Додамо, що четвертим у цьому виді змагань з результатом 200 см був наш студент Денис Карімов (Колбутовський).

Завоювала нагороду звітних змагань й Марія Алєйнікова, яка також змагалася у секторі для стрибків у висоту, але серед жінок. Результат 165 см приніс їй бронзову медаль. До «срібла», яке здобула киянка Ірина Безсмертна, їй забракло 5 см. А золоту нагороду виборола представниця Київської області Анастасія Волкова, яка єдина зуміла підкорити планку на висоті 175 см.

Одразу три бронзові нагороди представники нашого закладу вищої освіти завоювали у бігових дисциплінах серед чоловіків. Зокрема, Владислав Різниченко став третім у бігу на 110 м з бар’єрами, показавши час 15,07 секунди. Він поступився лише 0,55 секунди Андрію Василевському з Миколаєва та 0,34 секунди киянину Денису Слюсарю – золотому і срібному медалістам відповідно.

На третю сходинку медального подіуму зійшов і Олег Шварц (на фото вище), який у бігу на 3000 м з перешкодами показав час 10 хвилин 04,79 секунди. Чемпіоном Універсіади-2024 у цьому виді легкої атлетики став представник Донеччини Руслан Наумов, який зупинив секундомір на показнику 9 хвилин 28,87 секунди. Срібного призера – Антона Комаровського з Вінниці він випередив на 28,90 секунди.

Одразу на двох дистанціях – 800 м та 1500 м – виступав у Білій Церкві Максим Караїм (на фото нижче). На першій з них він фінішував з п’ятим результатом – 1 хвилина 54,56 секунди. Натомість на півтора кілометровій дистанції Максим встановив особистий рекорд – 3 хвилини 52,88 секунди, який приніс йому третє місце і, відповідно, бронзову нагороду. Володарю «срібла» Олександру Гонському з Києва він поступився 3, 71 секунди. А володарем чемпіонського титулу та золотої медалі став Андрій Краковецький з Вінниці, який на фініші зупинив секундомір на позначці 3 хвилини 48,07 секунди.

Ще одну, сьому за ліком бронзову нагороду для нашого закладу вищої освіти здобула Христина Бойчук, яка змагалася у секторі для метання молота. Третє місце їй принесла шоста, заключна спроба, в якій вона метнула снаряд на 39 м 97 см. Христину в підсумковому протоколі обійшли тільки майстри спорту Олена Хамаза з Луцька та киянка Валерія Дмитровська – золота і срібна медалістки відповідно. Могла Христина Бойчук завоювати «бронзу» і в змаганнях зі штовхання ядра, але в підсумку показала четвертий результат – 12 м 57 см.

Додамо, що окрім неї та вищезгаданого Дениса Карімова (Колбутовського), який з результатом 200 см посів четверте місце в секторі для стрибків у висоту, за крок до медального подіуму також зупинилися Тетяна Білик у бігу на 100 м з бар’єрами (14,62 секунди), Віктор Горєлов у метанні диску (41 м 97 см – на фото нижче) та Іван Брус у штовханні ядра (14 м 76 см).

ХІХ ЛІТНЯ УНІВЕРСІАДА УКРАЇНИ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ

ЗАГАЛЬНОКОМАНДНИЙ ЗАЛІК

1. Національний університет фізичного виховання та спорту України м. Київ – 1167 очок

2. Сумський державний університет – 944

3. Львівський державний університет фізкультури імені Івана Боберського – 940

4. Західноукраїнський національний університет м. Тернопіль – 693

5. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького – 677

6. Волинський національний університет імені Лесі Українки – 594

7. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського – 501

8. Камянець-Подільський Національний університет імені Івана Огієнка – 469

9. Академія рекреаційних технологій та права м. Луцьк – 332

10. Луцький національний технічний університет – 275

11. Житомирський державний університет імені Івана Франка – 255

12. Національний університет «Львівська політехніка» – 252

Прокрутка до верху