Маркіян Бакус і Олександр Фетько у складі збірної України U-19 з футболу зіграють на Євро-2024

У понеділок, 15-го липня поточного року, у Північній Ірландії стартує фінальна частина ХХІ Чемпіонату Європи-2024 з футболу серед команд U-19 – 2024 UEFA European Under-19 Championship, де візьме участь й збірна України. Наставник «синьо-жовтих» Дмитро Михайленко викликав до розташування збірної й двох студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського вержавного університету фізичної культури імені Івана Боберського – воротаря Маркіяна Бакуса і півзахисника Олександра Фетька, які навчаються на першому та другому курсах факультету фізичної культури і спорту відповідно, а на клубному рівні грають за львівські команди «Рух» та «Карпати».

Юнацька збірна України U-19 (футболісти не старші 2005 року народження) під керівництвом головного тренера команди Дмитра Михайленка та його асистента Володимира Єзерського 4-го липня у Польщі розпочала заключний етап підготовки до фінальної частини ХХІ Чемпіонату Європи-2024, який із 15-го до 28-го липня проходитиме на футбольних полях Північної Ірландії. Суперниками українців на груповому етапі будуть збірні U-19 Італії, Норвегії та Північної Ірландії.

СКЛАД ЮНАЦЬКОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ U19 НА ЄВРО2024:

Воротарі: Маркіян Бакус («Рух» Львів), В’ячеслав Суркіс («Динамо» Київ), Владислав Крапивцов («Дніпро-1» Дніпро);

Захисники: Тарас Михавко, Назар Балаба, Олексій Гусєв (усі – «Динамо» Київ), Микола Огарков, Антон Дрозд (обидва – «Шахтар» Донецьк), Максим Мельниченко («Карпати» Львів), Кирило Дігтярь («Металіст» Харків)»;

Півзахисники: Віктор Цуканов («Шахтар» Донецьк), Даниїл Ващенко («Олександрія»), Андрій Маткевич («Динамо» Київ), Самуель Обінайя («Металіст 1925» Харків), Рамік Гаджиєв («Дніпро-1» Дніпро), Геннадій Синчук («Металіст» Харків), Олександр Фетько («Карпати» Львів), Данило Кревсун («Боруссія» Дортмунд, Німеччина), Максим Деркач (РФШ, Латвія), Тімур Тутєров («Сандерленд», Англія), Крістіан Шевченко («Вотфорд», Англія);

Нападники: Матвій Пономаренко («Динамо» Київ), Дмитро Богданов («Динамо» Дрезден, Німеччина).

Українці на груповому етапі зіграють з Північною Ірландією (15-го липня о 21:00), Норвегією (18-го липня о 17:30) та Італією (21-го липня о 21:00).

Нагадаємо, 26-го березня поточного року наша команда ефектно завершила боротьбу в еліт-раунді відбору на Євро-2024 (U-19) перемогою над Швейцарією (3:0). До цього підопічні Дмитра Михайленка здолали Північну Македонію (2:0) та Латвію (3:0). Тим самим «синьо-жовті» з максимальним показником виграли свою групу і здобули путівку до фінального турніру Чемпіонату Європи-2024.

Сам континентальний форум за участі восьми збірних проходитиме з 15-го по 28-е липня в Північній Ірландії. Із кожного квартету до півфіналів вийдуть по дві найкращі збірні. У неділю, 28-го липня, на полі легендарного стадіону Windsor Park у Белфасті (на фото вище) буде розіграно головний трофей. Матч за третє місце не передбачений, а ось поєдинок за п’яте місце відбудеться, оскільки саме п’ять представників делегуватиме Європа на Чемпіонат світу 2025 року серед команд U-20, що пройде в Чилі за участі 24-х збірних. Тож до чотирьох півфіналістів приєднається переможець поєдинку між третіми командами квартетів.

Додамо, що для української збірної U-19 це буде восьмий фінальний турнір Чемпіонату Європи. У 2009 році «синьо-жовті» під орудою Юрія Калітвінцева здобули золоті медалі.

ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ2024 U19

ГРУПОВИЙ ЕТАП

ГрупаА
Північна Ірландія, Норвегія, Італія, Україна