У вівторок, 18-го лютого, в п’ятий змагальний день LVIII чемпіонату світу-2025 з біатлону, що триває в ці дні на лижних трасах та стрільбищі Roland Arena c/o Biathlon Arena Lenzerheide AG в швейцарському Ленцергайде, відбулась жіноча індивідуальна гонка. Участь у ній взяли чотири українські біатлоністки: Христина Дмитренко, Анастасія Меркушина та дві представниці кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студентка четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Олена Городна і випускниця магістратури цього факультету Юлія Джима (на фото нижче), яка в підсумку посіла п’яте місце!
Після невеличкої перерви в понеділок, у вівторок, 18-го лютого, учасниці чемпіонату світу 2025 року з біатлону на Roland Arena c/o Biathlon Arena Lenzerheide AG в швейцарському Ленцерхайде продовжили боротьбу за особисті нагороди. І жіноча індивідуальна гонка стала поки що кращою для української команди на цьому світовому форумі!
Неймовірну гонку провела Юлія Джима! Лідеру нашої збірної підкорились усі двадцять мішеней і Юля постійно перебувала на високих позиціях, претендуючи на дуже високе місце в підсумковому протоколі. Маючи досить ранній 32-й стартовий номер, Джима показала на фініші найкращий час, більш ніж на хвилину випередивши найближчу суперницю. Але, на жаль, позаду ще було чимало сильних конкуренток, а погода цього разу дозволила спортсменкам стріляти дуже непогано. Тож, відпрацювавши майже ідеально, наша олімпійська чемпіонка-2014 у підсумку завершила гонку п’ятою. Неймовірний факт: на останньому колі з українкою нічого не змогла вдіяти сама Ельвіра Еберґ зі Швеції, яка не змогла відіграти у Джими десять секунд після останнього рубежу! Вітаємо Юлю з прекрасним результатом!
Додамо, що п’яте місце в індивідуальній гонці на поточному турнірі стало найкращим у кар’єрі Джими в особистих стартах на рівні чемпіонатів світу. Досі рекордом Юлії було шосте місце у масстарті в 2017 році.
Так само ідеальною вийшла стрільба у Христини Дмитренко – чотири нулі дозволили їй вдруге поспіль показати топ-результат в індивідуальних гонках чемпіонатів світу. Нагадаємо, минулого року в чеському Нове-Мєсто Христина була восьмою, а тепер у швейцарському Ленцерхайде показала також вражаючий одинадцятий результат. І набраних в цій гонці очок вистачило Христині для того, аби здобути місце в масс-старті чемпіонату світу-2025.
У дебютній для себе гонці цього чемпіонату світу третій результат для Кубку націй принесла команді Анастасія Меркушина. Стрільба була у неї досить пристойною – дві хвилини штрафу, а ось швидкістю Настя програвала багато, і в підсумку змогла показати лише 44-й час на фініші. Нарешті, Олена Городна (на фото нижче) продовжує виконувати завдання з набуття досвіду змагань найвищого рівня. У звітній гонці вона три перші рубежі пройшла з промахом на кожному, і лише останню «стійку» відстріляла в нуль. Підсумок – 61-е місце.
Що ж до призерів, то цього сезону рідкий подіум минається без французьких біатлоністок, і цього разу їх також двоє у трійці найкращих. Причому і Жюлья Сімон, і Лу Жанмонно вибороли медаль, маючи по хвилині штрафу. І якщо в двох попередніх індивідуальних гонках цього сезону перемогу здобувала Жанмонно, то тепер на найвищу сходинку подіуму встала Сімон. Між двома француженками розташувалась шведка Елла Халварссон, яка стає фахівцем саме в цій дисципліні – після «срібла» в стартовій гонці Кубку світу-2024/2025 в Контіолахті, шведка бере «срібло» і на чемпіонаті світу-2025.
Ще більше інтриги у боротьбі за медалі могла додати лідерка поточного Кубка світу Францика Пройсс з Німеччини, однак німкеня, після трьох чистих вогневих рубежів, на останньому заробила дві хвилини штрафу, які відкинули її на десяту фінішну позицію.
Додамо, що два чудових результати українських біатлоністок дозволили нашій команді майже впритул наблизитись до команди Австрії в боротьбі за сьоме місце Кубку націй.
ЖІНОЧА ІНДИВІДУАЛЬНА ГОНКА
(92 учасниці)
1. Жюлія Сімон (Франція) – (0+0+0+1) 41.27,7
2. Елла Халварссон (Швеція) – (0+0+0+0) +37,8
3. Лу Жанмонно (Франція) – (0+0+0+0) +39,3
4. Суві Мінккінен (Фінляндія) – (0+0+0+0) +1.15,3
5. Юлія Джима (Україна) – (0+0+0+0) +1.23,8
6. Ельвіра Еберг (Швеція) – (0+0+0+1) +1.29,8
…11. Христина Дмитренко (Україна) – (0+0+0+0) +2.11,7
…44. Анастасія Меркушина (Україна) – (1+0+0+1) +5.08,2
…61. Олена Городна (Україна) – (1+1+1+0) +6.33,1
Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!