Олена Городна – бронзова призерка чемпіонату світу-2023 серед юніорок у суперспринті

Напередодні, 24-го серпня, у словацькому Брезно-Осрблі стартував літній чемпіонат світу 2023 року з біатлону. Перший комплект медалей було розіграно у суперспринті серед юніорок. Дві з трьох нагород вибороли українки. Олександра Меркушина (на фото нижче – зліва) стала срібною призеркою, а «бронзу» завоювала Олена Городна (на фото нижче – справа) – студентка другого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Перший медальний старт чемпіонату світу-2023 з літнього біатлону в словацькому Брезно-Осрблі завершився подвійним подіумом для збірної України. Вже початок фінальної гонки юніорок у суперспринті був для нашої команди багатообіцяючим: після першого рубежу дует Олександра Меркушина / Олена Городна захопив лідерство, навіть попри коло штрафу, прихопивши з собою болгарку Лору Хрістову, яка за годину перед тим дуже впевнено виграла кваліфікацію.

Саме Хрістова (на фото нижче – по середині), яка мала найвищу швидкість у гонці, стала локомотивом у цьому тріо і допомогла нашим дівчатам створити гандикап перед рештою суперниць. Після другого та третього вогневих рубежів болгарка суттєво відірвалась від українок і навіть три промахи на останній стійці не завадили їй здобути переконливу перемогу. Меркушина фінішувала другою.

Олена Городна до першої стійки також йшла з великим відривом від суперниць у боротьбі за медаль. Але там нашу спортсменку спіткала невдача – три кола штрафу, після чого до неї впритул наблизились кілька конкуренток. Однак у вирішальний момент Олена проявила дива впевненості: в той час як її основна суперниця у перестрілці, Барбара Скробишевска з Польщі, припустилася трьох помилок, Городна закрила усі п’ять мішеней і останнє коло подолала наодинці, маючи вже бронзову медаль у кишені.

Для ще однієї нашої спортсменки, яка стартувала у першій шістці, гонка склалась більш складно. Хоча після двох рубежів лежачи Ксенія Приходько з двома колами штрафу йшла сьомою, однак ще дві хиби на третій стрільбі відкинули її на 12-ту позицію, піднятись з якої вже не вдалось, навіть завдяки чистому останньому рубежу.

Нарешті, дебют Єви Мартиненко на міжнародних стартах завершився 23-ю позицією у суперсипринті. За якістю стрільби вона нічим не поступалась подругам по команді, але над швидкістю потрібно ще багато попрацювати: на трасі Єва програла переможниці більше чотирьох хвилин. Втім, привітаємо з дебютом і побажаємо покращувати особисті рекорди у кожній гонці. Тож наші дівчата забезпечили дуже гарний настрій усій команді на коротку дистанцію чемпіонату світу-2023.

Додамо, що сьогодні, 25-го серпня, буде розіграно медалі в суперспринті серед жінок. Лідером українського секстету в цій гонці (кваліфікація – о 12:00 за київським часом, фінал – о 13:30) буде Юлія Джима – магістрантка факультету фізичної культури і спорту нашого Університету.