У рамках Kyiv Stratcom Forum 2024, напередодні, 27-го березня, представники Міністерства молоді та спорту України разом з експертами обговорили, як росія використовує спорт для воєнної пропаганди. Дискусію модерував Сергій Биков – заступник начальника управління стратегічного планування та комунікацій Мінмолодьспорту. Він повідомив, як саме країна-терористка використовує спортсменів та спорт для виправдання воєнних злочинів, а також навів приклади, як Україна протидіє російським гібридним загрозам.
За координації Офісу Президента України Мінмолодьспорту з іншими міністерствами та відомствами, Національним олімпійським комітетом України та спортивною спільнотою вибудували ефективну систему протидії російським гібридним загрозам у спортивній сфері. Протидію зовнішнім загрозам також виділили в окремий пріоритет комунікаційної стратегії Мінмолодьспорту, який охоплює всі сфери політик, якими опікується Міністерство.
Обговорюючи кіберспортивні заходи, заступник Міністра з питань цифрової трансформації та цифровізації Віталій Лавров зазначив, що росія перетворила кіберспорт на військово-орієнтовану діяльність. Він підкреслив, що росія намагається вербувати геймерів до лав окупаційного війська та впливати на міжнародний кіберспортивний рух. Однак, як зазначив Віталій Лавров, українська кіберспортивна спільнота активно працює над викриттям злочинних дій країни-окупантки.
Заступниця керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Аліна Бондарчук розповіла про співпрацю з Мінмолодьспортом у рамках спільної робочої групи.
Фахівці Центру протидії дезінформації задокументували, як саме російські спортсмени підтримують війну та російський диктаторський режим. Ці докази лягли в основу спільних звернень Мінмолодьспорту, Національного олімпійського комітету України та спортивних федерацій до міжнародних партнерів, аби повернути справедливість у спорт та захистити міжнародну спільноту від загроз російського гібридного впливу.
Важливу роль у протидії гібридним загрозам відіграють активісти та OSINT-аналітики, які знаходять додаткові докази, використання росією спорту у воєнній пропаганді. Про свою роботу на цій ниві розповів керівник дослідницької групи OSAVUL Ярослав Пелюшенко. Докази, які збирають OSINT-аналітики дозволяють надавати міжнародним партнерам повну, всебічну та об’єктивну інформацію про загрози, які становить країна-терористка.
Нагадаємо, на сайті Мінмолодьспорту опубліковано доказову базу-даних про понад 800 російських та білоруських спортсменів, які підтримують війну. Із базою даних можна ознайомитись ЗА ПОСИЛАННЯМ.
За матеріалами сайту mms.gov.ua