Упродовж п’яти днів, з 2-го до 6-го грудня поточного року, у Вроцлавській академії фізичного виховання імені польських олімпійців відбулася перша міжнародна зустріч партнерів проєкту «Навчання через рух! Інноваційні та міждисциплінарні методи навчання в дошкільній та початковій освіті» Фундації розвитку системи освіти – Національної агенції Програми Еразмус+ (Coperation partnerships in higher education).
Зустріч об’єднала науково-педагогічних працівників із семи закладів вищої освіти – Польщі, України, Італії та Греції. Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли доктори наук з фізичного виховання та спорту Наталія Сороколіт (кафедра теорії та методики фізичної культури, завідувач – професор Іванна Боднар) і Вікторія Пасічник (кафедра спортивних та рекреаційних ігор, завідувач – доцент Валерій Мельник).
Метою міжнародної зустрічі партнерів було узгодження цілей, завдань, заходів, які передбачені проєктом із п’яти пакетів: управління проєктом (менеджмент), міжнародні навчальні зустрічі, освітні модулі, міжнародні тренінги, популяризація проєкту.
Упродовж тижня партнери обговорили, узгодили та затвердили регламент, розклад запланованих заходів та бюджет за кожним пакетом проєкту. Окрім цього, здійснили розподіл завдань, діяльності та методів для реалізації проєкту між партнерами. Затвердили команди кожного університету-партнера з управління проєктом, моніторингу та оцінки, координаторів та визначено обов’язки усіх членів команди для роботи над кожним пакетом, розробили план управління ризиками та заміни і коригувальних заходів.
Викладач Вроцлавської академії – Сара Вавжиняк провела майстер-клас із використання «Eduball» в освітньому процесі студентів профільного вишу.
Методика «Eduball» – це інноваційний освітній підхід, який використовує спеціальні навчальні м’ячі для розвитку ключових навичок у дітей, зокрема дошкільного та молодшого шкільного віку. Цей метод був розроблений з метою інтегрувати рухову активність у процес навчання, що сприяє покращенню концентрації, пам’яті, мислення та загальної мотивації до навчання. На цих м’ячах розміщені літери, цифри, геометричні фігури, математичні символи або інші освітні елементи. Їх використовують як основний інструмент для інтерактивних ігор та вправ.
Методика дозволяє поєднувати фізичну активність з навчанням для кращого засвоєння матеріалу; розвивати дрібну моторику, координацію рухів, когнітивних та соціальних навичок, а також формувати математичну й мовленнєві компетентності, критичне мислення та творчість.
Попри насичений робочий тиждень першої міжнародної зустрічі в Академії фізичного виховання імені польських олімпійців – Сара Вавжиняк, Анджей Рокіта та Іреніуш Ціхий, організували та провели екскурсійну програму у Вроцлаві та ознайомили учасників з матеріально-технічною базою свого закладу вищої освіти.
Акордом міжнародної зустрічі були приємні подарунки на День Святого Миколая. Усі учасники отримали футболки з логотипом проєкту, методичний посібник з методики проведення занять із використанням «Eduball», який дозволяє акцентувати увагу не лише на рухову активність, розвиток фізичних якостей, а й на формування ключових компетентностей, інтелектуальних здібностей та наскрізних умінь.
Усі партнери-учасники щиро подякували організаторам міжнародної зустрічі за прийом, інноваційну методику та висловили сподівання, що наступні методики – «Mini/eduball» та «Brain/ball», які проводитимуть у березні 2025 року науково-педагогічні працівники університету імені Адама Міцкевича в Познані, будуть також цікавими й корисними для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.