Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Шаблістка Ольга Харлан завоювала першу медаль України на ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх-2024 в Парижі

Напередодні, 29-го липня поточного року, в третій змагальний день ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор-2024, що тривають у столиці Франції Парижі, збірна України завоювала свою першу нагороду. Бронзову медаль, за підсумками особистого турніру з фехтування на шаблях серед жінок, до синьо-жовтої скарбнички поклала заслужений майстер спорту Ольга Харлан – діюча легенда світового фехтування сьогодення, яка вже майже два десятки років здобуває спортивні трофеї на найпрестижніших міжнародних змаганнях.

В особистому олімпійському турнірі Ігор-2024 серед жінок у фехтуванні на шаблях, що відбувся в Парижі у понеділок, 28-го липня, спортивну честь синьо-жовтого прапора захищали три українки – одеситка Олена Кравацька, Аліна Комащук з Нетішина Хмельницької області та шостий номер поточного світового рейтингу Ольга Харлан – 33-річна уродженка Миколаєва, яка нині представляє Київ.

Перші двоє, Олена Кравацька та Аліна Комащук, зачохлили свої шаблі вже на стадії 1/16 фіналу. Натомість Ольга Харлан розпочала свій похід до чергового олімпійського подіуму із трьох перемог з переконливим рахунком. Зокрема, на шляху до півфіналу вона впевнено взяла гору над японкою Шихомі Фукушимою (15:9), Анною Баштою з Азербайджану (15:6) та угоркою Анною Мартон (15:7).

За місце в олімпійському фіналі Ольга Харлан фехтувала з 29-річною француженкою Сарою Бальцер (на фото нижче) – другим номером світового рейтингу. В очних сутичках з господаркою Олімпіади-2024 Ольга, на превеликий жаль, зазнала п’ятої поразки поспіль – цього разу з рахунком 7:15.

Суперницею Харлан у «малому» фіналі, в якому розігрувалася бронзова медаль Парижу-2024, стала кореянка Чой Себін – 24-й номер світового рейтингу, що в іншому півфіналі поступилася трьома ударами ще одній француженці Манон Брюне – 12:15.

У «бронзовій» дуелі Ольга Харлан мінімально повела після стартових уколів. Втім невдовзі кореянка перехопила ініціативу та завершила перший період на свою користь з рахунком 8:3. У другій половині бою розрив у рахунку вперше сягнув шести ударів на користь Чой Себін — 11:5. Однак Харлан вдалося зрівняти рахунок серією з шести результативних ударів поспіль – 11:11! На цьому українка не зупинилася – впіймавши кураж, вона продовжила серію сьомим влучним ударом і тим самим повернула собі лідерство в рахунку – 12:11. Однак Чой Себін вирівняла ситуацію на доріжці, і за два уколи до перемоги між суперницями зберігався паритет – 13:13.

Два з трьох вирішальних ударів у сутичці залишилися за Харлан – українка вирвала звитягу з мінімальним рахунком 15:14 та стала володаркою олімпійської «бронзи»!

Зазначимо, що бронзова нагорода Ольги Харлан стала першою медаллю України на ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх-2024 в Парижі. Вона здобута на третій день після офіційного відкриття змагань.

Окрім того, ця «бронза» – п’ята медаль в олімпійській кар’єрі Ольги Харлан: після «золота» (2008) та «срібла» (2016) в командному турнірі та двох бронзових нагород в особистих змаганнях (2012, 2016). Тим самим Ольга Харлан за кількістю нагород усіх ґатунків повторила олімпійський рекорд України, що досі належав плавчині Яні Клочковій – п’ять медалей.

Додамо, що Ольга Харлан стала першою спортсменкою в історії України, яка у своїй спортивній кар’єрі вигравала медалі на чотирьох різних Олімпіадах – в Пекіні-2008, Лондоні-2012, Ріо-де-Жанейро-2016 та Парижі-2024.

Також зазначимо, ще це восьма медаль літніх Олімпійських ігор з фехтування в історії України, При цьому Ольга Харлан доклалася до більш ніж половини з них…

Після церемонії нагородження Ольга Харлан дала ексклюзивний коментар ЗМІ, у якому розповіла про емоції від здобутої нагороди. Шаблістка відзначила характер, який проявила під час «бронзової» дуелі і наголосила, що для неї здобута медаль рівноцінна «золоту». А присвятила Ольга цю медаль всій Україні, нашим захисникам і захисницям та тим спортсменам, які не можуть приїхати в Париж, бо їх вбила росія…

Прокрутка до верху