У гостьовій грі третього туру УПЛ сезону-2024/2025 футболісти «Руху» в Черкасах поступилися тамтешньому ЛНЗ

Впродовж трьох днів, з 16-го по 18-те серпня поточного року, було зіграно усі вісім матчів третього туру футбольного чемпіонату Української Прем’єр-ліги сезону-2024/2025, в більшості клубів якої грають студенти і випускники кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. В одному з них львівський «Рух», головний тренер якого Олександр Пономарьов також вищу освіту здобув у стінах нашого закладу вищої освіти, у гостях, на полі стадіону «Черкаси-Арена» зіграли проти ЛНЗ. Забивши першими, «жовто-чорні» пропустили тричі і в підсумку зазнали першої невдачі в сезоні.

ЛНЗ (Черкаси) – «Рух» (Львів) – 3:1 (0:0)

18 серпня. Черкаси. Стадіон «Черкаси-Арена». Початок – 15:30. Сонячно. Температура +32°C. 374 глядачі

Арбітр – Денис Шурман (Київська обл.).

Асистенти арбітра: Денис Романов (Дніпро), Сергій Старча (Київська обл.).

Четвертий арбітр – Дмитро Євтухов (Дніпро).

Спостерігач арбітражу – Олег Зубарєв (Слов’янськ).

Арбітр VAR – Олексій Деревінський (Хмельницький).

Асистент арбітра VAR – Віктор Матяш (Донецьк).

Спостерігач арбітражу VAR – Олександр Войтюк (Запоріжжя).

ЛНЗ: Кучеренко, Путря, Саліху, Муравський, Дайко, Пасіч, Яшарі, Тілль (Бар, 90+1), Молло (Наумець, 85), Олійник (Бойко, 59), Ассінор (Момо, 59).

Головний тренер – Карраско Каррілло Андрес Рубен.

«РУХ»: Ледвій, Руніч, Холод, Дідик, Роман, Підгурський, Притула, Федор, Квасниця, Карабін (Клайвер, 76), Краснопір.

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

Голи: Тілль (73), Пасіч (82), Яшарі (90+6, пен.) – Квасниця (51).

Попередження: Тілль (79) – Роман (49).

У третьому турі УПЛ сезону-2024/2025 «Рух» завітав у Черкаси, де зустрівся з місцевим ЛНЗ. Віталій Пономарьов після перемоги над «Оболонню» в попередньому турі був змушений зробити у стартовому складі дві заміни: Ілля Квасниця вийшов замість Олексія Сича, а на позицію правого захисника опустився Василь Руніч, тоді як лівого вінгера замість травмованого Ростислава Ляха зіграв Ярослав Карабін.

Початок гри був рівним, але перші небезпечні моменти у матчі створили «рухівці». Зокрема, двічі Ігор Краснопір виходив на ударну позицію та навіть у другому епізоді зумів відправити м’яч у сітку, але в обох випадках арбітри фіксували офсайд. Черкасці ж відповіли ударами Пасіча та Олійника – Дмитро Ледвій продемонстрував чудову реакцію та врятував «жовто-чорних». Згодом сейв здійснив і голкіпер ЛНЗ після удару Краснопіра і м’яч влучив у поперечку. Черкасці ж втекли у контратаку і Путря пробив вище воріт. Наприкінці тайму Краснопір знову вийшов віч-на-віч з голкіпером, але форвард «Руху» не зумів переграти голкіпера. Тож перші 45 хвилин завершилися без забитих голів – 0:0.

Друга половина матчу розпочалася із гола «жовто-чорних»: Квасниця підхопив м’яч у центрі поля, пройшов кількох захисників та влучно пробив по воротах – 1:0 на користь львів’ян. Після цього ЛНЗ отримало право на небезпечний штрафний, проте удар Яшарі парирував Ледвій. Свій момент після стандарту мали й «рухівці»: Карабін красиво бив у «дев’ятку» зі штрафного та голкіпер черкасців здійснив сейв. Втім за мить вже Ледвій знову двічі врятував «жовто-чорних».

Далі «рухівці» втекли у контратаку й після ефектного дриблінгу та небезпечного прострілу від Квасниці Остапу Притулі не вистачило дещиці, аби замкнути дальню стійку. Але на 73-й хвилині ЛНЗ зрівняло рахунок завдяки потужному пострілу Тілля з лінії карного майданчика -1:1. Черкасці могли у схожому стилі вийти вперед, проте Ледвій відбив удар Бойка. Та все ж господарі забили – на 82-й хвилині відзначився Пасіч. Вже за мить Притула міг зрівнювати рахунок, втім м’яч після його удару влучив у стійку. А в компенсований час Яшарі заробив та реалізував пенальті. У підсумку, поразка «Руху» з рахунком 1:3.

Додамо, що наступний матч «жовто-чорні» зіграють вдома проти луганської «Зорі» у неділю, 25-го серпня. Стартовий свисток арбітра про початок поєдинку на «Арені-Львів» пролунає о 15:30.