Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

У кубковому львівському футбольному дербі «Рух» – «Карпати» на стадії 1/8 фіналу перемогу на «Арені Львів» здобули «жовто-чорні»

Напередодні, 29-го жовтня поточного року, футболісти «Руху» і «Карпат», в складі яких грає низка студентів і випускників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а увесь тренерський штаб «Руху» вищу освіту здобув у нашому закладі вищої освіти, у другому в історії клубів очному протистоянні на найвищому рівні відкрили програму 1/8 фіналу розіграшу Кубку України сезону-2024/2025. У підсумку, забивши гол за десять хвилин до завершення основного ігрового часу, звитягу з мінімальним рахунком 1:0 вигризли «жовто-чорні». Додамо, що решта поєдинків цієї стадії боротьби за почесний трофей відбудуться сьогодні, 30-го жовтня.

«Рух» (Львів) – «Карпати» (Львів) – 1:0 (0:0)

29 жовтня. Львів. Стадіон «Арена Львів». Початок – 18:00. Похмуро. Температура +14°C. 3000 глядачів

Арбітр – Віталій Романов (Дніпро).

Асистенти арбітра: Максим Чертоляс (Херсон), Станіслав Марулін (Херсонська обл.).

Четвертий арбітр – Анастасія Романюк (Чернівці).

Спостерігач арбітражу – Леонід Ярмолинський (Київська обл.).

Арбітр VAR – Володимир Новохатній (Черкаси).

Асистент арбітра VAR – Віктор Нижник (Вінниця).

Спостерігач арбітражу VAR – Сергій Задіран (Дніпро).

«РУХ»: Ледвій, Холод, Дідик, Роман, Сич, Слюсар (Підгурський, 75), Федор (Притула, 90+2), Пастух, Квасниця (Клайвер, 59), Карабін (Руніч, 90+2), Краснопір (Климчук, 75).

Запасні: Герета, Товарницький, Слюбик, Михальчук, Плюман.

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

«КАРПАТИ»: Кемкін, Адамюк, Бабогло, Жан Педрозу, Мірошніченко, Бруніньйо (Векляк, 90+2), Альварес, Чачуа (Клименко, 86), Стеніо (Костенко, 82), Очеретько (Шах, 82), Іґор Невес (Устименко, 82).

Запасні: Кінарейкін, Підлепенець, Рябов, Кузик, Полегенько, Саків, Ю. Тлумак.

Головний тренер – Владислав Лупашко.

Гол: Підгурський (78).

Попередження: Климчук (90+1) – Адамюк (17), Мірошніченко (50), Альварес (69).

Друге львівське дербі у подібній формації трішки більше ніж за тиждень. До того ж, друге поспіль на «Арені Львів». Якщо у першому протистоянні, в рамках УПЛ, у перші 45 хвилин більше подобались «Карпати», то цього разу ми мали змогу спостерігати за домінацією «Руху». Градус поєдинку знову був високим, інколи це навіть шкодило футболістам обох команд. Особливо, в цьому контексті варто виділити підопічних Владислава Лупашка. У певному сенсі його гравці не впорались з емоціями та десь трохи «перегоріли». Це чітко прослідковувалось у кількості браку в досить простих ігрових ситуаціях.

Зокрема, вже на початку зустрічі ледве не привіз гол у свої ворота герой минулого поєдинку – Мірошніченко. Капітан «Карпат» спіжонив і помилився при обробці м’яча. Цим відразу ж скористався Краснопір. Благо для «левів», їх у героїчному шпагаті виручив Кемкін, який повернувся в основу. З одного боку, форвард повинен без всяких «але» реалізовувати такі моменти, з іншої – але ж який сейв від стража воріт номінальних гостей!

У того ж Краснопіра була ще одна вбивча нагода до перерви. Навіть дві. Спочатку, Ігор не влучив у ворота після швидкої вертикальної атаки, а ближче до завіси першої половини взявся пробивати штрафний. Спойлер: не йшло у звітній грі у форварда «Руху» від слова зовсім. Ні-ні, Краснопір грамотно працював без м’яча, сканував вільний простір та відкривався під передачі партнерів. Проте, якраз із завершенням не клеїлось. Також дуже помітним у господарів був Сич – правий фулбек добре підігравав партнерам і неодноразово загострював сам.

У «Карпат» можна згадати лише зміщення з флангу та удар Очеретька. На цьому все. Очевидно, підопічні Віталія Поньомарова були на крок попереду в абсолютно всіх ігрових компонентах та аспектах. Господарі діяли активніше, агресивніше та більше були націлені на ворота суперника.

Після перерви загальний сценарій протистояння також не змінився. Виводити вперед свою команду міг Федор, але шкіряний після його удару розминувся зі стійкою. «Жовто-чорні» і далі продовжували чинити тиск та затискати «зелено-білих». В свою чергу, «левів» продовжував рятувати Кемкін, який спіймав кураж.

Ближче до останньої третини поєдинку підопічним Владислава Лупашка вдалось на певний період відсунути гру від власних воріт та декілька разів досить небезпечно вибігти у вилазки. Втім, вичавити щось з цього не вдалось. Сталось з точністю навпаки.

Врешті-решт прийшов гол «Руху». Вийшовши на поле, свіженький Підгурський буквально через декілька хвилин після заміни наважився на дальній постріл першим дотиком. Удар хавбека вийшов більярдно точним – ось тут вже Кемкін був безсилим. Дуже символічно, що «Карпати» із кубкового турніру вибив саме їх вихованець.

Після цього Владислав Лупашко нарешті вдався до ротацій, впродовж десяти хвилин замінивши відразу п’ятьох виконавців. Але куди вже – це було занадто пізно. Команда сипалась і поступалась ще до цього. Занадто пізно, занадто. Однозначно, цього разу коуч «Карпат» забарився із рішеннями та корективами. У підсумку, фундаментального фінального штурму від «левів» не сталось і «Рух» довів зустріч до логічного завершення.

Все стало на свої місця. Команда Віталія Пономарьова виглядала значно краще у цій зустрічі та закономірно здобула перемогу. У цій звітній грі у місті Лева ми побачили зовсім інший «Рух». У хорошому сенсі старий звичний «Рух». Зазначимо, що цей кубковий тріумф став першим для «жовто-чорних» з серпня…

Маємо паритет за перемогами та голами у львівському дербі. Наразі, можемо констатувати такий проміжний підсумок: в активі «Карпат» три очки в УПЛ, у «Руху» – путівка у чвертьфінал національного Кубка. Номінальні господарі відразу взялись за справу та проявили більше бажання. «Леви» ж, таке враження, подумки розраховували на серію пенальті, роблячи ставку на оборонні дії.

І останнє по звітному протистоянню: не хочеться, щоб такі поєдинки взагалі закінчувались. Львів’яни вміють робити шоу. Інтрига, боротьба, моменти та атмосфера – це все було в цій грі.

Додамо, що свій наступний матч, в межах чергового, 12-го туру УПЛ-2024/2025, «Карпати» зіграють проти новачка елітного дивізіону «Лівого Берега» з Києва. Поєдинок відбудеться у суботу, 2-го листопада, на стадіоні «Україна» у Львові о 15:30. А «Рух» двома днями по тому, в понеділок, 4-го листопада, гостюватиме у Кривому Розі в тамтешнього «Кривбасу». Стартовий свисток арбітра про початок зустрічі на стадіоні «Гірник» пролунає о 15:30.

ФУТБОЛ. КУБОК УКРАЇНИ2024/2025. КАЛЕНДАР РЕШТИ МАТЧІВ 1/8 ФІНАЛУ:

30 жовтня (середа)

«Пробій» (Городенка) – «Буковина» (Чернівці)
12:00. Городенка. Стадіон «Пробій-Арена»
Арбітр – Артем Михайлюк (Житомир)

ЮКСА (Тарасівка) – «Олександрія» (Олександрія)
13:00. Київ. НТК імені Валерія Баннікова
Арбітр – Олександр Кальонов (Хмельницький)

«Полісся» (Житомир) – «Кривбас» (Кривий Ріг)
15:30. Житомир. Центральний міський стадіон «Полісся»
Арбітр – Олександр Омельченко (Слов’янськ)

«Ворскла» (Полтава) – «Динамо» (Київ)
15:30. Полтава. Стадіон «Ворскла» ім. О. Бутовського
Арбітр – Олександр Афанасьєв (Харків)

«Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ)
18:00. Львів. Стадіон «Арена Львів»
Арбітр – Денис Шурман (Київська обл.)

«Верес» (Рівне) – «Оболонь» (Київ)
18:00. Рівне. Стадіон «Авангард»
Арбітр – Олександр Солов’ян (Київська обл.)

«Вікторія» (Суми) – ЛНЗ (Черкаси)
18:00. Черкаси. Стадіон «Черкаси-Арена»
Арбітр – Назарій Дьордь (Ужгород)

Прокрутка до верху