Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

У Львівському історичному музеї завтра відкриють виставку до 150-річчя з дня народження Івана Боберського

У четвер, 24-го серпня поточного року, у виставковій залі Львівського історичного музею (площа Ринок, 6, третій поверх) відбудеться відкриття виставки «Лиш з тим народом числиться світ, що є здоровий, розумний, сильний і багатий. До 150-річчя від дня народження Івана Боберського».

Виставка розкриває непересічний життєвий шлях Івана Боберського (1873–1947) – видатного педагога, громадського та державного діяча, одного з перших популяризаторів фізичного виховання і спорту серед українців Галичини та української діаспори.

«Батько українського тіловиховання» – так ще за життя називали Івана Боберського, вшановуючи та оцінюючи його внесок у формування нового не тільки фізично розвиненого, а й національно свідомого українського покоління.

Іван Боберський також творець української спортивної термінології (на жаль знищеної радянським окупаційним режимом); автор великої кількості теоретичних праць з фізичного виховання та спорту; творець, співзасновник та ідейний натхненник більшості українських спортивних та громадських організацій початку ХХ століття.

Як активний борець за незалежну Україну, Іван Боберський змушений був залишитись на еміграції після поразки Української національної революції 1917–1923 рр. та окупації української держави сусідами. І хоча Іван Боберський не повернувся на батьківщину, а його прах покоїться на чужині і до тепер, пам’ять про видатного Українця завжди зберігалася в українському середовищі Галичини міжвоєнного періоду та відроджується вже в Незалежній Україні зусиллями науковців, музеїв та небайдужих людей.

Виставку підготували Андрій Сова (Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського) і Тарас Кузь (Львівський історичний музей).

Макетування – Христина Маліновська; коректування – Тетяна Петрів; художнє оформлення – Юрій Рябий, Мар’ян Бабирецький та Володимир Яремчук.

Прокрутка до верху