У матчі 20-го туру УПЛ сезону-2023/2024 футболісти «Руху» в гостях перемогли лідера турніру «Дніпро-1»

В гостьовому матчі 20-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух», в складі якого грає низка студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб сформовано повністю з випускників нашого вишу, у Дніпрі зустрівся з тамтешнім «Дніпром-1» – лідером турніру. У підсумку протистояння завершилося сенсаційною перемогою «Руху» з мінімальним рахунком 1:0.

«Дніпро-1» (Дніпро) – «Рух» (Львів) – 0:1 (0:1)

8 березня. Дніпро. Стадіон «Дніпро-Арена». Початок – 13:00. Сонячно. +2°C. Без глядачів

Арбітр – Віктор Копієвський (Кропивницький).

Асистенти арбітра: Євген Петраков (Черкаси), Сергій Старча (Київська обл.).

Четвертий арбітр – Клим Заброда (Суми).

Спостерігач арбітражу – Анатолій Абдула (Харків).

Арбітр VAR – Микола Балакін (Київська обл.).

Асистент арбітра VAR – Віктор Матяш (Донецьк).

Спостерігач арбітражу VAR – Олег Плужник (Харків).

Делегат УАФ – Андрій Прохорович (Суми).

«ДНІПРО1»: Волинець, Мірошніченко, Адамюк, Сарапій, Пасіч, Бабенко, Піхальонок, Гуцуляк, Очеретько, Горбунов (Ківінда, 52), Філіппов.

Головний тренер – Юрій Максимов.

«РУХ»: Ледвій, Роман, Дідик (Холод, 57), Слюбик, Сич, Підгурський, Притула (О. Федор, 80), Пастух, Плюман (Лях, 63), Квасниця (Руніч, 63), Климчук (Карабін, 57).

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

Гол: Сарапій (5, автогол).

Попередження: Очеретько (85) – Холод (64).

У 20-му турі УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух» у виїзному поєдинку зустрівся з лідером чемпіонату України «Дніпром-1». Після гостьової перемоги в Ковалівці над тамтешнім «Колосом» у попередньому матчі Віталій Пономарьов провів лише одну зміну в стартовому складі «жовто-чорних»: з перших хвилин протистояння замість Таллеса на поле вийшов Притула.

«Рухівці» з перших хвилин почали високо пресингувати дніпрян. Цей тиск дав свої плоди вже на 6-ій хвилині, коли після подачі з кутового у виконанні Плюмана та скидки від Климчука Сарапій зрізав м’яч у власні ворота й львів’яни повели у рахунку. Господарі ж відповіли ударом Горбунова на який зреагував Ледвій. У «Руху» в наступній же атаці здалеку стріляв Підгурський, але м’яч пролетів повз ворота. Також після ще одного кутового міг відзначитись Дідик – захисник неточно пробив головою. А наприкінці першого тайму чудовий момент мав «Дніпро-1»: Мірошніченко відгукнувся на скидку Гуцуляка та потужно бив у дальній кут, втім Ледвій здійснив сейв.

Початок другої половини гри затримався через повітряну тривогу, а після перерви активніше заграли дніпряни. Так, Піхальонок вискочив на ударну позицію, втім голкіпер «Руху» вкотре врятував свою команду.

Згодом, після ще однієї паузи, пов’язаної з черговою повітряною тривогою, гравці «Дніпра-1» тричі під час однієї атаки пробивали по воротах: двічі вдало зіграв Ледвій, а на третій постріл зреагували захисники «жовто-чорних». Також голкіпер львів’ян витягнув з-під перекладини м’яч після удару Гуцуляка головою.

Вже третя тривога знову перервала поєдинок, а коли гра поновилась, то «Рух» відповів ударом Руніча майже з лінії карного майданчика – після рикошету від захисника м’яч розминувся зі стійкою. Також Василь згодом продемонстрував хороший дриблінг, змістившись з флангу в центр, але постріл виявився надто кволим. Тоді як хорошу нагоду відзначитись мав і Лях та сейв після його удару здійснив голкіпер «Дніпра-1» Волинець.

У підсумку, бойова перемога «Руху» з мінімальним рахунком 1:0. Зміцнивши свої позиції у ТОП-6, свій наступний поєдинок «жовто-чорні» зіграють в гостях у найближчу суботу, 16-го березня, проти харківського «Металіста 1925». Початок зустрічі – о 13:00.

ФУТБОЛ. УПЛ2023/2024. РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 20го ТУРУ

7 березня (четвер)

«Зоря» (Луганськ) – «Минай» – 2:0 (1:0)
15:30. Київ. «Арена Лівий берег»
Арбітр – Дмитро Бондаренко (Одеса)
Голи: Антюх (18), Бугай (73).

«Верес» (Рівне) – «Динамо» (Київ) – 1:1 (0:1)
18:00. Рівне. Стадіон «Авангард»
Арбітр – Дмитро Панчишин (Харків)
Голи: Мрвальєвич (90+9, пен.) – Волошин (5).

8 березня (п’ятниця)

«Дніпро-1» (Дніпро) – «Рух» (Львів) – 0:1 (0:1)
13:00. Дніпро. Стадіон «Дніпро-Арена»
Арбітр – Віктор Копієвський (Кропивницький)
Гол: Сарапій (5, автогол).

«Металіст 1925» (Харків) – ЛНЗ (Черкаси) – 1:1 (0:0)
15:30. Київ. «Арена Лівий берег»
Арбітр – Сергій Задиран (Київська обл.)
Голи: Юрченко (86, пен.) – Рибалка (76, пен.).

«Шахтар» (Донецьк) – «Колос» (Ковалівка) – 3:2 (0:1)
18:00. Львів. Стадіон «Арена Львів»
Арбітр – Максим Козиряцький (Запоріжжя)
Голи: Кевін (49, 88), Траоре (65) – Ільїн (8), Траоре (90+4, авт.).

9 березня (субота)

«Чорноморець» (Одеса) – «Ворскла» (Полтава) – 0:1 (0:0)
13:00. Одеса. Стадіон «Чорноморець»
Арбітр – Дмитро Євтухов (Дніпро)
Гол: Бацула (89).

«Полісся» (Житомир) – «Олександрія» – 1:2 (0:1)
15:30. Житомир. Центральний міський стадіон «Полісся»
Арбітр – Юрій Іванов (Донецька обл.)
Голи: Козак (62, пен.) – Михайленко (10), Шулянський (77).

«Кривбас» (Кривий Ріг) – «Оболонь» (Київ) – 1:0 (0:0)
18:00. Кривий Ріг. Стадіон «Гірник»
Арбітр – Андрій Коваленко (Полтава)
Гол: Кузик (57).