У матчі 23-го туру УПЛ футболісти «Руху» на «Арені Львів» програли донецькому «Шахтарю»

У формально гостьовому матчі 23-го туру чемпіонату України з футболу серед клубів УПЛ сезону-2023/2024 львівський «Рух», в складі якого грає низка студентів кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб сформовано повністю з випускників нашого вишу, на полі стадіону «Арена Львів» зустрівся з донецьким «Шахтарем» – чинним чемпіоном та поточним лідером турніру.

«Шахтар» (Донецьк) – «Рух» (Львів) – 3:1 (2:1)

7 квітня. Львів. Стадіон «Арена Львів». Початок – 18:00. Сонячно. Температура +20°C. 1191 глядач

Арбітр – Віталій Романов (Дніпро).

Асистенти арбітра: Олександр Павлінов, Віталій Сухін (обидва – Одеса).

Четвертий арбітр – Олександр Афанасьєв (Харків).

Спостерігач арбітражу – Євген Геренда (Калуш).

Арбітр VAR – Максим Козиряцький (Запоріжжя).

Асистент арбітра VAR – Сергій Приступа (Черкаська обл.).

Спостерігач арбітражу VAR – Віктор Дердо (Чорноморськ).

Делегат УАФ – Олег Кучер (Рівне).

«ШАХТАР»: Різник, Конопля, Бондар, Матвієнко, Азаров, Степаненко (Назарина, 87), Бондаренко, Судаков, Зубков (Марлон Гомес, 78), Кевін (Егіналду, 46; Швед, 57), Траоре (Сікан, 57).

Головний тренер – Маріо Пушич.

«РУХ»: Ледвій, Лях (Притула, 60), Холод, Слюбик, Сич, Дідик, Таллес (Джурабаєв, 85), Пастух, Плюман (Теслюк, 58), Квасниця (Руніч, 69), О. Федор (Клайвер, 85).

Головний тренер – Віталій Пономарьов.

Голи: Бондаренко (8, 16), Зубков (76) – Таллес (36).

Попередження: Сич (11), Дідик (30), Підгурський (73), Таллес (73).

У 23-му турі УПЛ «Рух» на «Арені Львів» зустрівся з донецьким «Шахтарем», але при цьому номінально був гостьовою командою. Після матчу з ЛНЗ Віталій Пономарьов провів лише одну зміну у складі «жовто-чорних» – Лях вийшов у старті замість Підгурського.

Дебют матчу вийшов не дуже вдалим для «рухівців». Так, Бондаренко на 8-й хвилині опинився на самоті поблизу лінії карного майданчика і точно пробив у ближній кут, вивівши «Шахтар» уперед – 1:0. А вже на 16-й хвилині у схожому епізоді півзахисник «гірників» оформив «дубль» – 2:0. Після цього «жовто-чорні» перехопили ініціативу та почали гостріше. Зокрема, спочатку Пастух головою замикав подачу Ляха – голкіпер «Шахтаря» врятував свою команду. Згодом Квасниця розібрався з кількома захисниками та виходив на ударну позицію, але в останній момент оборонці «гірників» заблокували постріл Іллі. Тоді як на 37-й хвилині Таллес отримав м’яч у штрафному майданчику, обробив його і блискучим обвідним ударом поклав у дальній кут воріт – 2:1. Наприкінці першої половини гри чудову нагоду відзначитись зі штрафного мав Судаков, втім його удар парирував Ледвій.

У другому таймі Таллес мав нагоду оформити «дубль»: Федор вивів партнера на ударну позицію та голкіпер впорався з ударом бразильського легіонера. Водночас Сікан ледь не скористався помилкою Пастуха, але з чудової позиції форвард «Шахтаря» не зміг влучити у ворота. Втім згодом донецька команда створила ще один момент поблизу воріт «Руху» і після сейву Ледвія першим на добиванні опинився Зубков, який забив третій гол у ворота львів’ян. Відтак, гостьова поразка «жовто-чорних» з рахунком 1:3.

Додамо, що наприкінці матчу у складі «Руху» дебютували Мухаммад Джурабаєв та Клайвер. А свій наступний матч «Рух» зіграє у Львові в суботу, 13-го квітня, з криворізьким «Кривбасом». Наразі «жовто-чорні» продовжують займати п’яте місце у турнірній таблиці, маючи у своєму активі 39 очок. При цьому від «Дніпра-1», який йде четвертим, підопічні Віталія Пономарьова відстають на чотири пункти. Натомість «Полісся», що займає шостий рядок, вони випереджають на три очки.

ФУТБОЛ. УПЛ2023/2024. РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 23го ТУРУ

6 квітня (субота)

«Верес» (Рівне) – «Оболонь» (Київ) – 3:0 (2:0)
15:30. Рівне. Стадіон «Авангард»
Арбітр – Олександр Шандор (Львів)
Голи: Янаков (5, пен.), Гайдучик (30), Яго (86).

7 квітня (неділя)

«Чорноморець» (Одеса) – «Олександрія» – 3:2 (3:1)
13:00. Одеса. Стадіон «Чорноморець»
Арбітр – Денис Шурман (Київська обл.)
Голи: Бойчук (10), Путря (18, пен.), Єрмаков (44) – Шулянський (45+2), Бєляєв (53).

«Колос» (Ковалівка) – «Металіст 1925» (Харків) – 1:1 (1:0)
15:30. Ковалівка. Стадіон «Колос»