У матчі відбірного турніру Євро-2025 (U-21) проти Англії гол Іллі Квасниці на останніх секундах гри приніс драматичну звитягу молодіжній збірній України з футболу

Молодіжна збірна України з футболу зіграла свій третій поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21). У номінально домашньому матчі суперниками підопічних іспанського фахівця Унаї Мельгоси були їхні однолітки з Англії – чинні чемпіони Європи. У складі «синьо-жовтих» зіграли й захисник Віталій Роман і півзахисник Ілля Квасниця – студенти третього курсу кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, які навчаються на факультетах фізичної культури і спорту та туризму відповідно, а на клубному рівні грають за львівський «Рух». Останній став справжнім героєм матчу – вже на заключних секундах компенсованого арбітром матчу ігрового часу до другого тайму він забив переможний для збірної України м’яч!

Україна (U-21) – Англія (U-21) – 3:2 (2:0)

16 жовтня. Кошице. Košická futbalová aréna. Початок – 19:30

Арбітр – Густаву Коррея (Португалія).

Асистенти арбітра: Руї Тейксейра, Педро Алмейда (обидва – Португалія).

Четвертий арбітр – Жоао Антоніо Феррейра Гоншалвес(Португалія).

УКРАЇНА U21: Нещерет, Роман, Салюк, Батагов, Вівчаренко, Очеретько (Рубчинський, 74), Ярмолюк (Яцик, 82), Бражко, Брагару, В’юнник (Краснопір, 59), Волошин (Квасниця, 74).

Запасні: Фесюн, Кучерявий, Дідик, Смоляков, Гунічев.

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

АНГЛІЯ U21: Треффорд, Брентвейт, Гамфріс (Ілінг-Джуніор, 57), Крессвелл, Лівраменто (Нортон-Каффі, 73), Байно-Гіттенс (Філоджін, 57), Макейті (Роу, 73), Гекні (Делап, 57), Льюїс, Мадуєке, Елліотт.

Запасні: Кокс, Патіно, Ремзі, Кванса.

Головний тренер – Лі Карслі.

Голи: Волошин (31), Очеретько (43), Квасниця (90+4) – Мадуєке (67), Крессвелл (89).

Попередження: Рубчинський (90+2), Роман (90+6) – Льюїс (66), Крессвелл (90+6).

Підопічні Унаї Мельгоси вдало розпочали відбір, перемігши спочатку Північну Ірландію (1:0), а потім Люксембург (3:0). Напередодні ж у словацьких Кошицях у номінально домашньому матчі «синьо-жовтим» протистояв значно більш іменитий суперник – збірна Англії, яка є чинним чемпіоном континенту.

Початок поєдинку був для українців дуже важким. 30 хвилин суперники домінували, влаштувавши справжню облогу наших воріт. Однак наша команда зуміла не лише відбитися, а й провести на 31-й хвилині результативну контратаку. Максим Брагару з правого флангу зробив прострільну передачу в штрафний майданчик англійців, звідкіля Назар Волошин завершив її влучним ударом – 1:0.

Більше того, на 43-й хвилині «синьо-жовті» отримали право на штрафний, й Олег Очеретько прямим ударом ефектно закрутив м’яч у дальній кут воріт Джеймса Треффорда. Тож на перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь збірної України.

Другий тайм став певною мірою повторенням першого. Англійці знову багато атакували, а наші покладалися на контргру. Атакувальні зусилля суперників увінчалися успіхом на 67-й хвилині. Ноні Мадуєке отримав м’яч у куті штрафного й спрямував його транзитом від дальньої стійки до сітки воріт. А на 89-й хвилині Чарлі Крессвелл відновив рівновагу, замкнувши дальню стійку після навісу Гарві Елліотта – 2:2. Утім, українці зробили неможливе. На четвертій компенсованій хвилині третьокурсник нашого Університету Ілля Квасниця в контратаці забив переможний м’яч – 3:2!

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»