Українські гандболістки дізналися суперниць по групі фінальної частини XXVI чемпіонату світу-2023

У шведському місті Ґетеборг Міжнародна федерація гандболу (IHF – International Handball Federation) провела жеребкування фінальної частини XXVI чемпіонату світу-2023 з гандболу серед жіночих команд. Серед 32-х учасників світового форуму й жіноча збірна України, більшість гравців якої є студентками та випускницями кафедри спортивних і рекреаційних ігор (завідувач – доцент Валерій Мельник) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Фінальна частина XXVI чемпіонату світу-2023 з гандболу серед жіночих команд триватиме впродовж 19-ти днів, з 29-го листопада по 17-е грудня, на ігрових майданчиках трьох країн – Данії, Норвегії та Швеції. Фінал відбудеться у данському Гернінгу.

Зазначимо, що чинним чемпіоном світу є одна з команд співорганізаторів планетарного форуму – національна збірна Норвегії. А жіноча збірна України вперше з 2009 року здобула путівку на гандбольний Мундіаль. 14 років тому «синьо-жовті» посіли 17-те місце. Найкращим результатом української команди є четверте місце на чемпіонаті світу-2003. Нагадаємо, рік по тому наші дівчата під керівництвом Леоніда Ратнера в столиці Греції Афінах вибороли бронзовий комплект медалей ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор-2004.

Перед жеребкуванням 32 командиучасниці
було розподілено по чотирьох кошикахпо вісім у кожній
:

Кошик 1: Норвегія, Данія, Чорногорія, Франція, Нідерланди, Швеція, Бразилія, Німеччина.

Кошик 2: Словенія, Іспанія, Хорватія, Республіка Корея, Угорщина, Румунія, Польща, Чехія.

Кошик 3: Сербія, Японія, Україна, Аргентина, Гренландія, Ангола, Китай, Камерун.

Кошик 4: Конго, Сенегал, Парагвай, Іран, Казахстан, Чилі, Австрія, Ісландія.

РЕЗУЛЬТАТИ ЖЕРЕБКУВАННЯ:

Група А – Швеція, Хорватія, Китай, Сенегал;

Група B – Чорногорія, Угорщина, Камерун Парагвай;

Група C – Норвегія, Республіка Корея, Гренландія, Австрія;

Група D – Франція, Словенія, Ангола, Ісландія;

Група E – Данія, Румунія, Сербія, Чилі;

Група F – Німеччина, Польща, Японія, Іран;

Група G – Бразилія, Іспанія, Україна, Казахстан;

Група H – Нідерланди, Чехія, Аргентина, Конго.

По три найкращі команди з кожного квартету пройдуть до основного раунду чемпіонату світу, де 24 збірні будуть розділені на чотири групи – по шість у кожній. У чвертьфінал плей-оф вийдуть по дві найкращі команди кожної із груп. Додамо, що команди, які на попередній стадії посядуть четверті місця, далі гратимуть у втішному турнірі за 25–32 місця.

ВІЗИТІВКИ ЗБІРНИХ КОМАНД ГРУПИ G:

Збірна Бразилії – чемпіон світу 2013 року, незмінно брала участь у 14-ти останніх розіграшах турніру. На попередньому чемпіонаті світу-2021 дійшла до стадії чвертьфіналу і посіла підсумкове шосте місце. Учасник шести останніх Олімпійських ігор поспіль.

Збірна Іспанії – на минулому чемпіонаті світу (2021 рік) посіла четверте місце, а на Мундіалі-2019 завоювала «срібло». Іспанки – дворазові віцечемпіонки Європи – 2008 та 2014 років.

Збірна України – бронзовий призер Олімпійських ігор-2004, на чемпіонах світу зіграє у восьмий раз і вперше з 2009 року. Найкращий результат – четверте місце на Мундіалі-2003 у Хорватії. Українки – віце-чемпіонки Євро-2000.

Збірна Казахстану – втретє поспіль зіграє на чемпіонаті світу. На Мундіалі-2021 виграла один матч (проти Ірану – 31:25) та зазнала п’ять поразок (від Норвегії – 18:46, Румунії – 17:38, Швеції – 20:55, Нідерландів – 15:61, Пуерто-Ріко – 27:30) та посіла 24-те місце з 32-ох учасників. На двох останніх чемпіонатах Азії Казахстан посів п’яте місце (2022) та третє місце (2021).

РОЗКЛАД МАТЧІВ ГРУПИ G:

Бразилія – Україна
Іспанія – Казахстан

Казахстан – Бразилія
Іспанія – Україна

Україна – Казахстан
Бразилія – Іспанія

Додамо, що усі матчі групи G пройдуть у данському місіт Фредеріксгавн.

Головний тренер збірної України Віталій Андронов прокоментував результати жеребкування:

«Єдине, чого я хотів, це щоб з четвертого кошика нам не потрапили Австрія чи Ісландія. Зрештою в нашу групу потрапила збірна Казахстану. З ними буде непросто, але ми маємо їх проходити, щоб виконати наше завдання-мінімум – вийти з групи. Все в наших руках. Головне, щоб ми були в бойовому складі.

Ніхто не знає, що буде далі. Гандбол – непередбачувана гра. Думаю, так само македонки раділи, коли вони отримали в суперники Україну у плей-оф відбору на чемпіонат світу. Тому – сприймаємо результат жеребкування стримано. Наша група – це нормальний робочий варіант.

Збірна Бразилії – чемпіон світу 2013 року, постійний учасник турніру, всі їх гравці виступають в Європі в сильних чемпіонатах. Іспанія була у четвірці найкращих на двох минулих чемпіонатах світу. Ці команди – однозначно фаворити нашої групи. Обидві збірні – південні, грають швидко, з активним захистом.

Звісно, буде важко, але саме так і має бути на чемпіонаті світу. Втім з цими командами також можна грати, якщо буде віддача і якщо у нас буде бойовий склад. Поки з основних гравців у нас ніхто не випав за виключенням Ірини Стельмах, яка призупинила кар’єру. Це втрата для нас, але ми маємо компенсувати її відсутність. Зараз працюємо над планом підготовки. До речі, у нас перед чемпіонатом світу-2023 ще будуть два важливі матчі в жовтні, у відборі на чемпіонат Європи-2024 – проти Німеччини та Словаччини. Тому наступний сезон буде дуже складний».