Василь Кравець та Олексій Гуцуляк зіграли за «Дніпро-1» у першій грі Ліги Європи УЄФА проти празької «Славії»

Напередодні, 10-го серпня, футболісти «Дніпра-1» зіграли проти празької «Славії» перший поєдинок третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2023/2024. У стартовому складі дніпрян на поле «Еден Арени» столиці Чехії вийшли й двоє випускників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисник Василь Кравець та півзахисник Олексій Гуцуляк.

ФУТБОЛ. ЛІГА ЄВРОПИ2023/2024. ТРЕТІЙ КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РАУНД. ПЕРШИЙ МАТЧ

«Славія» (Прага, Чехія) – «Дніпро-1» (Дніпро, Україна) – 3:0 (2:0)

10 серпня. Прага. Стадіон «Еден Арена». Початок – 20:00

Арбітр – Лоуренс Віссер (Бельгія).

Асистенти арбітра: Ріен Ванизере, Тібу Ніссен (Бельгія).

Четвертий арбітр – Лотар Докхандт (Бельгія).

Арбітр ВВА – Ерік Ломбректс (Бельгія).

Асистент арбітра ВВА – Брам Ван Дріше (Бельгія).

Спостерігач арбітражу – Хаім Яков (Ізраїль).

Делегат УЄФА – Патрік Демпсі (Ірландія).

«СЛАВІЯ»: Коларж, Масопуст, Огбу, Голеш (к), Провод, Зафейріс (Юрасек, 90), Дорлі, Шранц, Лінгр (Шевчик, 79), Юречка (Валлем, 79), ван Бюрен (Хитіл, 79).

Запасні: Мандус, Сиротник, Усу, Тіджані, Боржил, Влчек, Томич, Пуділ.

Головний тренер – Їндржих Трпишовський.

«ДНІПРО1»: Кінарейкін, Адамюк, Сваток (к) (Пасіч, 46), Сарапій, Кравець, Бабенко (Піхальонок, 61), Бланко, Гуцуляк, Рубчинський (Білл, 80), Третьяков (Лєднєв, 11), Філіппов (Ківінда, 80).

Запасні: Валеф, Пуріта, Горін, Горбунов, Когут, Каплієнко.

Головний тренер – Олександр Кучер.

Голи: Шранц (5, 37), Валлем (81).

Попередження: Масопуст (90+6) – Сваток (41), Бабенко (53), Лєднєв (70), Рубчинський (74), Кравець (87).

Вилучення: Огбу (58, груба гра).

Віце-чемпіон України «Дніпро-1» розпочинав єврокубкову кампанію в Лізі чемпіонів, де не встояв перед грецьким «Панатінаїкосом» (1:3 вдома та 2:2 у гостях). Тож «чорно-жовті» вибули в Лігу Європи, де у третьому раунді кваліфікації їм у суперники дісталася чеська «Славія» – віце-чемпіон своєї країни. Стартовий матч протистояння відбувся в столиці Чехії Празі.

Перший тайм пройшов за тотальної переваги господарів. «Славія» швидко вийшла вперед: Шранц замкнув простріл Масопуста з правого флангу – 1:0 уже на 5-й хвилині гри. Чехи продовжили тиснути на ворота Кінарейкіна, який, зокрема, на 36-й хвилині виручив після удару Лінгра з меж штрафного. Проте вже за мить після кутового Шранц оформив «дубль». 2:0 на користь команди Їндржиха Трпишовського – такий підсумок першої половини звітної зустрічі.

«Славія» активно почала й другий тайм, навіть забила знову, проте арбітри скасували гол Юречки через офсайд. На 58-й хвилині господарі залишилися в меншості після грубого фолу з боку Огбу, але українці цією ситуацією не скористалися. Більше того, у меншості чехам удалося забити втретє. Невдовзі після виходу на заміну Валлем під час стандарту скористався помилкою дніпрян. Лише після цього гості відповіли неточною спробою Лєднєва здалеку й ударом головою у площину від Ківінди. У підсумку «Славія» здобула перемогу – 3:0.

Додамо, що матч-відповідь відбудеться у словацьких Кошицях у четвер, 17-го серпня. Початок гри о 21:00 за київським часом.