Віталій Роман, Ілля Квасниця та Олег Федор допомогли молодіжній збірній України з футболу достроково здобути путівку на фінальну частину Євро-2025 (U-21)

Напередодні, 10-го вересня поточного року, молодіжна збірна України з футболу провела свій черговий, восьмий поєдинок у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2025 (U-21) – у місті Балліміна, що в Північній Ірландії, проти тамтешніх одноліток. Перемога з рахунком 2:1 достроково гарантувала «синьо-жовтим» путівку на фінальну частину континентального форуму, який влітку наступного року пройде на зелених полях Словаччини. Долучилися до цього успіху й троє представників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Олег Федор і двоє цьогорічних випускників бакалаврату – Ілля Квасниця та Віталій Роман, які на клубному рівні грають за львівський «Рух».

Північна Ірландія U-21 – Україна U-21 – 1:2 (0:2)

10 вересня. Балліміна. Стадіон «Шоуграундс». Початок – 21:45

Арбітр – Олівер Рейтала (Фінляндія).

Асистенти арбітра: Юкка Хонканен, Оллі Янтунен (обидва – Фінляндія).

Четвертий арбітр – Антті Мунукка (Фінляндія).

ПІВНІЧНА ІРЛАНДІЯ U21: Чарльз, Форбс, Доннеллі, Фогарті, Стюарт (Маккірнен, 46), Девенні, Робінсон (Магі, 46), Девлін, Аллен, Тейлор (Ласті, 73), Келлі (Кроу, 62).

Головний тренер – Томмі Райт.

УКРАЇНА U21: Нещерет, Смоляков (Роман, 85), Батагов, Салюк, Крупський, Ярмолюк (Мельниченко, 73), Варфоломєєв (Рубчинський, 55), Очеретько, Волошин (Квасниця, 85), Краснопір (Горбач, 72), Брагару.

Головний тренер – Унаї Мельгоса.

Голи: Аллен (81, пенальті) – Волошин (10), Брагару (30).

Попередження: Форбс (4) – Рубчинський (88).

Вилучення: Батагов (80, фол останньої надії).

У північноірландському місті Балліміна, на місцевому стадіоні «Шоуграундс» напередодні, 10-го вересня, відбувся матч кваліфікації до чемпіонату Європи 2025 року (U-21) між молодіжними збірними України та Північної Ірландії. Нагадаємо, у минулу п’ятницю, 6-го вересня, «синьо-жовті» у вольовому стилі переграли збірну Сербії з рахунком 2:1. Це був не найкращий матч нашої молодіжки, але результат на табло. Того ж дня Північна Ірландія вдома сенсаційно зіграла внічию з Англією – 0:0. Таким чином, ця збірна вже два матчі поспіль не програвала.

У порівнянні з матчем проти сербів, у нашої збірної відбулося дві заміни: замість Рубчинського вийшов Варфоломєєв, а Брагару замінив Квасницю.

Українці з перших хвилин прогнозовано взяли м’яч під власний контроль. З позиції сили Північна Ірландія точно грати не буде. Проти Англії підопічні Райта 20% ігрового часу володіли м’ячем, але змогли не програти, відбивши усі атаки англійців. Натомість у звітній грі вже на десятій хвилині українці змогли відкрити рахунок. Після передачі Очеретька з меж штрафної пробив Волошин і м’яч з рикошетом від захисника залетів у ворота – 1:0 на користь «синьо-жовтих». Відзначимо Брагару, який запресингував і змусив суперника помилитися. Шикарний початок зустрічі проти такого суперника.

Вертикальний футбол міг принести успіх господарям. Після подачі з флангу пробивав Тейлор, але м’яч пролетів вище воріт. Утім, підопічні Унаї Мельгоси контролювали перебіг подій на полі і на 30-й хвилині збільшили свою перевагу. Ярмолюк в один дотик віддав на Брагару, який на швидкості увірвався до штрафної і холоднокровно переграв голкіпера – 2:0. Комбінація, яку хочеться ще декілька разів переглядати. Ще до перерви міг забивати Краснопір, але переграти голкіпера наш нападник не зміг.

На початку другого тайму з вигідної позиції пробивав Аллен, але прямо в руки Нещерету. Господарі після перерви суттєво додали в активності, адже результат змушував їх ризикувати. Складний початок тайму для українців, але суперник своїми моментами не скористався. Поступово гостям вдалося відвести гру від власних воріт.

Здавалося, що футболісти збірної Північної Ірландії у другій половині тайму вже не вірили у те, що зможуть відігратися. Проте, у цьому також і заслуга українців, які змогли перетерпіти складні хвилині. Хорошу можливість довести рахунок до розгромного втратив Волошин, коли з вигідної позиції не зміг переграти голкіпера.

На жаль, дуже прикрий епізод стався на 80-й хвилині. Батагов збив гравця збірної Північної Ірландії і арбітр призначив пенальті – фол останньої надії. До того ж, арбітр продемонстрував червону нашому захиснику. Одинадцятиметровий удар реалізував Аллен – 1:2. На щастя для українців, відігратися, навіть маючи чисельну перевагу в одного гравця, господарі до фінального свистка так і не змогли.

У підсумку, восьма поспіль перемога молодіжної збірної України. Тим самим підопічні Унаї Мельгоси на п’ять очок відриваються від другого місця, яке посідає команда Англії. Та найголовніше, що збірна України після звітного виграшу стовідсотково зіграє на Євро-2025, оскільки навіть у разі фінішу на другому місці в групі опиниться серед трьох найкращих команд, які напряму проходять на турнір.

ФУТБОЛ. ЄВРО2025 (U21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР. ГРУПА «F»

ПОТОЧНА ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ

1. Україна – 24 очки (8 матчів, м’ячі 19–4)

Сербія – Україна

У фінальній частині Євро-2025 (U-21) виступатимуть 16 команд: команда Словаччини та ще 15 збірних, що приєднаються до неї за результатами відбору – дев’ять переможців груп, три найкращі команди серед володарів других місць та ще три переможці плей-оф, в якому гратимуть решта шість володарів других місць.