Євген Приступа і Юрій Бріскін – учасники конференції «Етика і чесна гра в перспективі діяльності PZPN» (Фото)

Міні-делегація Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у складі в.о. Ректора, професора Євгена Приступи і завідувача кафедри теорії спорту та фізичної культури, професора Юрія Бріскіна взяла участь у Міжнародній конференції «Етика і чесна гра в перспективі діяльності Польського футбольного союзу», яка відбулася в середу, 26-го квітня поточного року, на Муніципальному стадіоні міста Білосток (Польща).

Ініціатором заходу був доктор Єжи Косторж – професор Опольського університету, спеціаліст з питань етики Польського футбольного союзу (PZPN). А ключовим моментом Конференції стала панельна дискусія за участі міністра спорту і туризму Польщі Каміла Бортнічука, президента PZPN Цезарія Кулеши та Ректора нашого Університету Євгена Приступи.

Науковці Зоряного університету презентували доповідь «Olimpiada i zasady olimpizmu wobec wojny na Ukrainie», присвячену питанню неможливості участі спортсменів країн-агресорів у Олімпійських іграх. У доповіді Євген Приступа порушив тему спорту і війни в Україні та проблему змагань на міжнародній арені за участі спортсменів російської федерації й білорусі. Промова спікера не залишила байдужим практично жодного учасника конференції.

Міністр Каміль Бортнічук, як і президент PZPN Цезарій Кулеша, в дискусійній панелі повернувся до ситуації перед матчем плей-оф чемпіонату світу 2022 року з футболу Польща – росія, коли гравці Кадри (за погодженням з Польським футбольним союзом) відмовилися грати на знак протесту проти нападу росії на Україну.

«Сьогодні нам здається очевидним, що ми повинні поводитися саме так, а тоді нам погрожували величезними наслідками, – зазначив президент PZPN Цезарій Кулеша. – З боку Міжнародної федерації футболу (FIFA) польському футболу загрожувала кількарічна дискваліфікація на багатьох рівнях».

«У таких ситуаціях треба діяти швидко і рішуче, – вторив очільнику PZPN міністр спорту і туризму Польщі Каміл Бортнічук. – Тоді міністерство спільно з PZPN створили коаліцію європейських федерацій, які відмовилися від змагань зі збірною Росії (і в плей-оф, і згодом у чемпіонаті світу). По суті, це був перший міжнародний сигнал про відмову вільного світу від співпраці з агресором. Однак на цьому тема не вичерпується. Адже зараз точиться широка міжнародна дискусія про те, чи допускати російських і білоруських спортсменів на літню Олімпіаду-2024 в Парижі і за якою формулою. Росія (і Білорусь) безсовісно використовують спорт як майданчик для легітимізації своїх дій в Україні».

Впродовж Конференції було також проведено п’ять лекцій, присвячених широкому розумінню питань чесної гри та етики у спорті. Вони стосувалися як поведінки на полі (на думку експертів, уникнути фолів чи нечесної гри гравців неможливо), так і етики в управлінні клубом, футбольних фінансів або навіть – під новим поглядом – словесних фолів. Сюди входять усілякі словесні насмішки (в тому числі з використанням жестів) перед матчем, під час або після нього, і навіть діяльність у соціальних мережах.

Додамо, що по ходу Конференції професор Євген Приступа подарував міністру спорту і туризму Польщі Камілу Бортнічуку, президенту Польського футбольного союзу Цезарію Кулеші та спеціалісту з питань етики PZPN, професору Опольського університету Єжи Косторжу фотоальбоми про Львів та колекційні філателістичні блоки поштових марок, що присвячені легендарній фразі про російський корабель. А по завершенні Конференції очільник нашого Університету дав низку інтерв’ю та коментарів кореспондентам польського телебачення і радіо.

 

Прокрутити вгору