Юлія Джима за підсумками шостого етапу Кубка світу-2023/2024 піднялася у ТОП-25 загального заліку

У німецькому Рупольдінгу напередодні, 14-го січня, завершився п’ятий етап Кубка світу з біатлону сезону-2023/2024. У складі жіночої збірної України на лижних трасах та стрільбищі Chiemgau-Arena змагалися й дві представниці кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – 19-річна студентка третього курсу факультету фізичної культури і спорту Олена Городна та 33-річна випускниця магістратури Юлія Джима.

Етап у Рупольдінгу стартував в середу, 10-го січня, з жіночої естафети, у якій Україна, як ми вже повідомляли продемонструвала найкращий результат за останні два сезони – п’яте місце. Три учасниці естафети – Анастасія Меркушина, Ірина Петренко та Христина Дмитренко – після естафетної гонки достроково відправилися в італійський Антгольц, де будуть готуватись до шостого етапу Кубка світу, що відбудеться 18–21 січня в цьому місті та чемпіонату Європи-2023, який 24–28 січня прийматиме словацьке Брезно–Осрблі.

До складу України на жіночий спринт, що відбувся у Рупольдінгу в п’ятницю (12-го січня) потрапили Юлія Джима, Любов Кип’яченкова, Олена Городна та Надія Бєлкіна. Зазначимо, що для останньої це була дебютна гонка на Кубку світу у нинішньому сезоні-2023/2024.

Юлія Джима (на фото вище), яка розпочала спринт у першій стартовій групі під номером вісім, чисто відстрілялась на обох вогневих рубежах. Однак ходом лідерка збірної України, на жаль, не зуміла нав’язати боротьбу фавориткам гонки та фінішувала на 13-й позиції – її найкращий особистий результат у поточному сезоні.

Любов Кип’яченкова показала найгіршу стрільбу серед українок, припустившись трьох хиб (двох на «лежці» та одної на «стійці»), і стала в підсумку 68-ю. Натомість Олена Городна заробила два штрафні кола (по одному на кожному з двох рубежів), посівши 83-є місце. А Надія Бєлкіна після двох хиб на «лежці» чисто відпрацювала на другому вогневому рубежі та фінішувала 70-ю.

Переможницею спринтерської гонки стала норвежка ІнгрідЛандмарк Тандреволл (фото внизу). Вона перервала домінування француженок, які виграли п’ять поспіль особистих гонок, та здобула друге особисте «золото» в нинішньому сезоні. При цьому срібну і бронзову призерок – шведку Мону Брорссон та італійку Лізу Віттоцці відповідно, які так само обидва вогневі рубежі пройшли без штрафу, випередила на 18,2 і 19,0 секунди.

Нагадаємо, за підсумками спринту до гонки переслідування проходять лише біатлоністки, які посіли місце не нижче 60-го. Таким чином, до персьюту з українок відібралася лише Юлія Джима. Вона стартувала під 13-и номером з відставанням у 57,8 секунди від Тандреволл. Але на першу «лежку» прийшла на 18-му місці. Його українка завершила без промахів (44-й результатом за швидкострільністю) та повернулася на дистанцію 17-ю. Другу «лежку» Джима розпочала 22-ю та провела її за 33 секунди, закривши усі мішені. Завдяки цьому результату Юлія вийшла зі стрільбища на лижну трасу 15-ю. Втім, на третій вогневий рубіж вона прийшла з втратою позицій – 21-ю. Першу «стійку» Джима провела без хиб та повернулася на дистанцію 19-ю. На другій «стійці» лідерак збірної України знову закрила усі мішені та вийшла на дистанцію 17-ю, а фінішувала з покращенням у дві позиції – 15-ю.

Переможницею гонки стала італійка Ліза Вітоцці, яка на самому фініші в запеклій очній боротьбі випередила двох норвежок – Інгрід Тандреволл та Юні Арнеклейв, які в підсумку зійшли на другу і третю сходинки медального подіуму відповідно.

Додамо, що після шостого етапу в загальному заліку Кубка світу Юлія Джима, маючи в активі 151 бал, піднялася у ТОП-25, займаючи 22-е місце – найвище серед усіх українок. Трійку лідерів складають норвежка Інгрід-Ландмарк Тандреволл (666), француженка і Жустін Бреза-Буше (657) та італійка Ліза Віттоцці (606).

У командному заліку Кубка націй жіноча збірна України, набравши 3072 очки, наразі йде дев’ятою. На трьох перших місцях біатлоністки Франції (4349 очок), Норвегії (4310) та Швеції (4263).