Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

ldufk_new_logo
Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

З початку повномасштабної війни загинули 287 українських спортсменів і тренерів

Позиція України залишається незмінною: в умовах безпрецедентної жорстокої військової агресії російської федерації за підтримки республіки білорусь проти України, представники держав-агресорів не повинні виступати на жодних міжнародних спортивних майданчиках у будь-якому статусі.

Про це сьогодні, 25-го квітня, заявив заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков у своєму онлайн-виступі під час відкритих слухань щодо відсторонення спортсменів з росії та білорусі від участі у ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

«Позиція України залишається незмінною, що в умовах триваючої безпрецедентної жорстокої військової агресії російської федерації за підтримки республіки білорусь проти України, представники держав-агресорів не повинні виступати на міжнародних спортивних майданчиках у будь-якому статусі. На жаль, за 14 місяців цієї війни нічого не змінилося. Ситуація на фронті погіршується. Світ шокований звірствами та злочинами, які чинять російські війська за повної підтримки білорусі.

Наразі уже 287 українських спортсменів та тренерів загинули, близько 40 000 наших атлетів були змушені виїхати за кордон. Понад 340 спортивних об’єктів в Україні були зруйновані або серйозно пошкоджені», – сказав у своїй промові Андрій Чесноков.

Зазначимо, що сьогодні, 25-го квітня, об 11:30 за київським часом в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) почалися відкриті громадські слухання щодо відсторонення спортсменів з росії та білорусі від участі в ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.

У своєму вітальному слові до учасників заходу голова ПАРЄ Тіні Кокс (на фото нижче) заявив: «Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і спортивний рух у цілому, змінюють позицію, яку вони займали з 24-го лютого минулого року, і тепер надають перевагу ідеї надати можливість частині російських і білоруських спортсменів брати участь у міжнародних змаганнях у той час, як інші держави продовжують рішуче заперечувати проти цього. На нашу думку, не варто «недооцінювати силу спорту», а допуск росіян і білорусів до Олімпійських ігор у Парижі «суперечить місії олімпійського руху сприяння миру, натомість слугує пропагандистським цілям агресора».

Нагадаємо, раніше понад 35 країн підписали заяву щодо міжнародної підтримки України і закликали до того, щоб громадяни росії і білорусі не були допущені до змагань як «нейтральні» особи.

Окремо до цих заяв долучилася Анн Ідальго, мер Парижа – міста, яке прийматиме ХХХІІІ літні Олімпійські ігри у 2024 році. Вона неодноразово заявляла про те, що російських і білоруських спортсменів не вітатимуть у Парижі, «поки бомби і далі падають на Україну».

Представники МОК, які були присутні на слуханнях у Страсбурзі, на всі заяви членів ПАРЄ відповідали, що спорт не варто політизувати, і спортсменам треба надавати можливість виступати, незважаючи на їхнє громадянство.

Додамо, що цьогорічна весняна пленарна сесія ПАРЄ (англ. Parliamentary Assembly of the Council of Europe, PACE) у Страсбурзі розпочалася вчора, 24-го квітня, а завершиться у п’ятницю, 28-го квітня.

Прокрутка до верху