Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського

Львівський державний
університет
фізичної культури
імені Івана Боберського

Жіноча збірна України з біатлону з Юлією Джимою та Оленою Городною у складі на чемпіонаті світу-2025 посіла 11-те місце в естафеті

Напередодні, 22-го лютого, в передостанній змагальний день LVIII чемпіонату світу-2025 з біатлону, що добігає до свого завершення на лижних трасах та стрільбищі Roland Arena c/o Biathlon Arena Lenzerheide AG в швейцарському Ленцергайде, відбулась жіноча класична естафета 4х6 км. Український квартет у складі Христини Дмитренко, двох представниць кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студентки четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Олени Городної і випускниці магістратури цього факультету Юлії Джими та Анастасії Меркушиної в підсумку фінішував на 11- місце.

На жіночу естафету LVIII чемпіонату світу-2025 в швейцарському Ленцерхайде тренери української команди виставили класичний «втікаючий» склад: лідери команди закривали перші два етапи. Щоправда, реально оцінюючи реальне співвідношення сил в пелотоні, «втікати» нашим дівчатам доводилось не від суперниць у боротьбі за медалі, а, скоріш, від прикрої ролі колової команди, яка цілком могла загрожувати за умови невдалого виступу.

Перший етап розпочався не надто успішно: Христина Дмитренко вже на першому колі опустилась в ар’єргард пелотону. Щоправда, на стрільбищі цього разу гуляв вітер, який змушував біатлоністок доволі часто використовувати запасні патрони, тож були сподівання, що найкращий український снайпер на стрільбищі зможе відігратись. Дмитренко дійсно жваво розпочала стрільбу лежачи, але при цьому не закрила одну мішень, з якою… впоралась лише з третьої додаткової спроби.

Проте на другому колі Христина почала відігравати позиції. В цей момент подумалось: добре, хоча б лижі працюють нормально. А після чистої «стійки» українка взагалі вийшла на дистанцію шостою! Але на останнє коло сил трішки не вистачило, і до першої передачі естафети наша команда прийшла дев’ятою з майже хвилинним відставанням.

Далі до справи взялась Юлія Джима, і на початку свого етапу почала відіграватись: стрільбу лежачи вона пройшла з одним запасним патроном і піднялась на сьоме місце. Втім «стійку» пройти вдалось тільки з дома запасними патронами, а на останньому колі Юля пропустила ще кількох суперниць, і завершила свій етап 12-ю, щоправда, у щільній групі команд, що боролись за ТОП-10.

Але далі на нас чекали етапи «на виживання». Це аж ніяк не можна вважати закидом в бік Олени Городної, яка об’єктивно змушена була «перестрибнути» кілька сходинок у своєму біатлонному розвитку аби змагатись з найсильнішими суперницями. Тому кожна гонка для неї – неймовірний досвід. Тим більше, коли цей досвід набувається в такий впевнений спосіб, як у звітній естафеті! Городна не лише «не посипалась» у швидкості на жодному колі, але й попри чотири запасні патрони (з якими Олена працювала дивовижно швидко) вивела команду на впевнену десяту позицію. Саме в цей момент стало зрозуміло, що на коло нас вже не замкнуть…

…адже на останньому етапі стартувала Анастасія Меркушина, яка, хоч і перебуває в далеко не оптимальній формі, завдяки досвіду мала довести гонку до прийнятного результату. Напевно, за нинішніх реалій 11-те місце можна назвати прийнятним. Звісно, можна було сподіватись на щось краще, однак цього разу нашим дівчатам не вдалось якісніше за суперниць впоратись з неприємним вітром: загальні 14 запасних патронів стали надто важким тягарем для фінального результату.

Зате найближчих суперниць по Кубку націй, збірні Фінляндії та Чехії, українки змогли обійти, затвердивши свою восьму позицію в командному заліку. А чемпіонками жіночої естафети дуже переконливо стала Франція, яка показала найкращу стрільбу у гонці. «Срібло» здобула Норвегія, а третє місце посіла збірна Швеції.

Додамо, що чемпіонат світу-2025 у Ленцерхайде завершиться сьогодні, 23-го лютого, жіночою та чоловічою гонками з масовим стартом за участі 30-ти біатлоністок та біатлоністів. У жіночій гонці, що розпочнеться о 14:45 за київським часом, Україну представлятимуть Юлія Джима та Христина Дмитренко.

ЖІНОЧА ЕСТАФЕТНА ГОНКА
(22 команди)

1. Франція – (0+4) 1:07.23,9
2. Норвегія – (1+8) +1.04,2
3. Швеція – (1+8) +1.44,5
4. Австрія – (1+5) +1.50,1
5. Німеччина – (1+10) +1.58,4
6. Словаччина – (0+10) +2.15,9
7. Італія – (1+12) +2.47,2
8. Словенія – (1+11) +2.56,4
9. Польща – (1+14) +3.25,5
10. Естонія – (1+12) +3.37,3
11. Україна – (0+14) +3.52,3
12. Чехія – (0+11) +4.20,4
13. Бельгія – (0+7) +4.36,5
14. Швейцарія – (5+12) +4.42,6
15. Фінляндія – (2+13) +5.09,6
16. Латвія – (4+18) +6.51,2

Литва, Румунія, США, Канада, Болгарія і Казахстан – не завершили гонку, ставши коловими.

 


Запрошуємо приєднатись до офіційних сторінок нашого Університету в соціальних мережах!

Instagram   |   Facebook   |   Telegram   |   TikTok   |   YouTube

Прокрутка до верху